Люди Світ Фото

У Франківську львівська художниця Олена Смага презентувала картини, що світяться (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У галереї «Арт на Мур», що у фортечній галереї «Бастіон» відкрилася незвична, особлива та щира виставка сучасного сакрального живопису від львівської художниці Олени Смаги – «Immanuel».

IMG_6397

Художниця давно працює в релігійній тематиці. Її цікавить, яким чином у сучасному світі можна актуалізувати християнство, тобто актуалізувати ікону, аби вона була зрозуміла у сучасному контексті.

IMG_6370

Також Олена Смага є реставратором у Львівському національному музеї, де працює з українськими іконами. Художниця глибока та віруюча людина, тому їй важливо показати сучасну віру сучасної людини.

IMG_6375

На відкритті виставки Олена Смага надзвичайно емоційно розповідала про кожну свою роботу. Щиро та безпосередньо водила від картини до картини, розповідала про ідею.

IMG_6339

За словами її словами, кожна картина є переосмисленням образу Ісуса Христа. Він – Світло, Любов, Слово…

«Проект «Immanuel» в перекладі означає – «з нами Бог», – пояснює художниця. – Тобто я показую різні прояви присутності Бога з нами. Коли починаю малювати все прошу: «Боже поможи мені бути собою, поможи бути з тобою».

IMG_6381

Цікаво, що до візуальної частини проекту додалась ще й поезія. Твори мисткині випадково побачив отець Дені Кардіно з релігійної організації «Дім серця», яка опікується знедоленими, а ще співпрацюють з художниками.

IMG_6349

Картини справили на французького священика надзвичайне враження та надихнули на поезію. Отець Дені створив окремий цикл поезій, де кожен вірш присвячений певній картині. Відвідувачі виставки можуть прочитати ці вірші у перекладі від Миколи Чучмана.

IMG_6393

Також цікаво, що кожна картина художниці сама по собі читається окремо. На роботі можна побачити вишкрябані слова зі Святого Письма, якісь послання. Саме вишкрябування є основою її авторського стилю.

IMG_6365

За словами мистецтвознавця та подруги художниці Марії Цимбалісти, роботи Смаги – це свого роду сучасна ікона, в якій все таки дотримано традицію іконопису.

IMG_6336

«Оленині роботи виконані на дошці, також є левкас, який використовували і в середньовічній іконі, збережена символіка кольорів, – розповідає Марія Цимбаліста. – Як придивимось – збережена іконографіка. Вважається, що сучасне мистецтво – це мистецтво проблем, питання. Люди не хочуть простих відповідей. От, Олена й вирішила дати таку непросту відповідь в сакральному мистецтві».

IMG_6385

Відомий франківський художник Мирослав Яремак відзначив сміливий авторський стиль художниці.

«Виставка є розумною та дуже індивідуальною, – говорить він. – Розумною у тому плані, що Бог – це Слово і воно тут присутнє. Воно прийшло до нас з Франції. Тішуся, що Олена Смага знову у Франківську, що галерея «Арт на Мур» працює з добрим мистецтвом».

IMG_6389

А художник Ярема Стецик, якому також близька релігійна тематика, зізнався, що роботи львів’янки побачив в Інтернеті й спершу подумав, що це добрий експеримент когось із закордонних колег.

«Потім додивився й впізнав кілька букв кирилиці, – говорить Стецик. – У Франківську дуже мало людей, які експериментують з Божим відображенням, у доброму сенсі. Є з негативом або з плагіатом, а тут в цих роботах є той корінь».

IMG_6380

До речі, Ярема Стецик вже кілька років робить проект дитячого малюнка «Для Бога я створю найкраще». До участі запросив і Смагу.

IMG_6360

Надихнутись світлом та щирістю картин франківці та гості міста зможуть до 7 липня. Саме стільки триватиме виставка, а потім помандрує до Хмельницька.

IMG_6343 IMG_6342 IMG_6341 IMG_6334 IMG_6336 IMG_6333 IMG_6330 IMG_6329 IMG_6328

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.