Люди Соціум

На Прикарпатті 350 людей отримують наркотики цілком легально

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нині на Прикарпатті 350 пацієнтів отримують наркотики в обласному наркодиспансері за програмою замісної терапії – ця доза позбавляє їх від абстиненції, але при цьому вони не відчувають ніякого кайфу.

Про це “Репортеру” розповів головний лікар обласного наркодиспансеру Валерій Скопич. Каже, ці пацієнти все одно прагнуть кайфу. І  попри те, що отримують в диспансері легальний наркотик, шукають собі пригод – використовують стимулятори чи медичні препарати.

«Як правило, усі опіоїдні наркомани починають з мирихуани, – говорить Скопич. – Бувають хіба поодинокі вийнятки, коли людина одразу підсідає на ін’єкційні наркотики. Наприклад, був хлопець – повернувся з армії, а дівчина йому зрадила. І йому порадили ширнутися, щоб забутися – за кілька разів сів на голку. Ніхто ж не каже, ти спробуй, але знай, що це призведе до залежності чи криміналу».

Пояснює, що часто наркотики, як і алкоголь, при першому вживанні викликають інтоксикацію організму – може боліти голова, бути блювота чи нудота. А наступного разу вже такого немає, людина починає експериментувати й далі нарощувати толерантність до наркотиків.

Він розповідає, що залежні від марихуани відчувають дратівливість. Дехто з них каже, що таким чином знімають психофізичні відхилення, які можуть бути внаслідок травми голови, граничні психічні захворювання. Втім, Скопич каже, що легалізація марихуани може полегшити життя окремим пацієнтам.

До теми: Діти шукають розради – франківський нарколог дає рекомендації батькам залежних підлітків

«Відомо, що марихуана має і лікувальний ефект. У світі давно ведеться полеміка про те, її треба легалізувати і використовувати для тих пацієнтів, яким вона дійсно допомагає, – каже Валерій Скопич. – У деяких випадках вона чудово вгамовує головний біль, знімає тривогу, депресію. Це дійсно є. Але знову ж таки, йдеться про окремі види коноплі. Одні мають галюциногенний ефект, деякі – заспокійливий, деякі – стимулюючий. Наш споживач не розуміє. Їм це просто цікаво, а деякі навіть не відчувають ніякого ефекту – курять за компанію чи просто отримують таке сміття, що там вже й немає ніякого ефекту».

Каже, 30-річні дослідження спеціалістів Єльського університету математично підтверджують ефективність замісної терапії у збереженні життя українців. Доведено, якщо нині на 20% збільшити кількість пацієнтів на замісній терапії, це за 10 років дозволить зберегти 20 тисяч життів через СНІД – замісна терапія також зменшує й кількість інфікувань ВІЛ.

За його словами, коли замісну терапію лише починали, відсоток інфікувань серед наркоманів був 85%, а нині – не вище 16%, при цьому шлях передачі переважно – статевий.

Читайте також: Дивна «Волна». Втікач з реабілітаційного центру у Франківську просив захисту поліції

«Останнім часом у наркодиспансері є такі пацієнти, які мають і престижну роботу, і сім’ї й ніхто при цьому не знає, що вони на замісній терапії, – говорить Валерій Скопич. – Це говорить про те, що нині при наркоманії особистість деградує менше, ніж при алкоголізмі. Є наркомани, які 20 і більше років на замісній тепрапії. Вони можуть бути успішними. Але замісна терапія нині доступна лише для наркотиків опіоїдного ряду. Ми хочемо вивчити це питання, як люди, що були майже на дні, завдяки замісній терапії змогли уникнути криміналу і разом зі своєю проблемою мати сім’ю, роботу, залишатися порядною людиною».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.