Люди Фото

Для калуського пологового будинку придбали апарат штучної вентиляції легень за 300 тис грн (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Калуська ЦРЛ поповнила власну матеріально-технічну новим обладнанням. Зокрема за кошти благодійного фонду «Здоров’я Прикарпаття» придбала апарат штучної вентиляції легень вартістю 300 тис. гривень.

Обладнання українського виробника обирали за критерієм “якість − ціна”, розповів «Вікнам» в. о. головного лікаря Іван Красійчук:

«Більш якісні закордонні апарати коштують більше 1 млн. гривень. Окрім того, дороговартісне обладнання потребує і такого ж обслуговування».

За словами головного лікаря полового відділення ЦРЛ Миколи Тимківа, дане обладнання призначене для оперативних рішень при загальному наркозі і не тільки:

«В акушерстві часто трапляються різні ускладнення, наприклад важкі гестози, судороги. Тоді необхідна інтубація для забезпечення життєдіяльності основних органів. Окрім того, апарат необхідний і при кесаревому розтині, що в наш час дуже часто трапляється. Якщо у відділенні відсутнє таке обладнання, тоді його можна закривати, бо це становить загрозу не лише для пацієнта, але й для лікаря».

Фактично цей апарат дихає замість людини. Спершу пацієнта вводять у стан сну. Наступний крок − процес інтубації, тобто введення трубки в трахею з метою захисту дихальних шляхів пацієнта. Далі – спинальна анестезія.

До речі, Микола Тимків підкреслив переваги сучасної спинальної анестезії:

«Колись ми проводили операції за допомогою загального наркозу. Зараз більше 10 років надаємо перевагу спинальній анестезії. По-перше, вона менш дороговартісна, по-друге – виникає набагато менше ускладнень, і, по-третє – пацієнт перебуває при свідомості».

Лікарі ЦРЛ кажуть, що апарат зручний і сучасний в користуванні. Окрім того, сервісний інженер фірми не тільки допоміг встановити обладнання, але й навчає, як правильно ним користуватися, адже це відіграє основну роль, переконаний Микола Тимків:

«Для будь-якого анестезіолога апарат ШВЛ – це як для водія автомобіль. Якщо він не може працювати на ньому, відповідно й не зможе давати нарко».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

Comments are closed.