Війна

Як правильно вибрати джерело безперебійного живлення для газового котла

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вибираючи для себе джерело безперебійного живлення варто звернути увагу на те, що буває величезна кількість різних моделей безперебійників, кожна з яких має різні характеристики. Відповідно і завдання для безперебійників бувають зовсім різні, залежать від особливостей моделі. Читаючи цю статтю, ви отримаєте основну базу інформації, яка стане в нагоді вам при виборі джерела безперебійного живлення для вашого газового котла опалення.

Навіщо потрібен бесперебойник?

Перед тим як розбирати всі нюанси, варто розібрати всі причини, чому покупка бесперебойніка є настільки важливою для кожного.

Є два основних призначення для джерела безперебійного живлення для котла: для підтримки пристроїв під час відсутності електрики і стабілізація електричної мережі. Також є два типи безперебійників, які відрізняються ціною і основним завданням, на яку зроблений ухил. З іншого боку, стабілізуючий бесперебойник зможе протриматися від акумулятора певний час, підтримуючи в даний момент підключені пристрої в робочому стані, але для основного використання такий бесперебійник як мінімум буде набагато дорожче.

Тим, хто живе в столиці в більшості випадків не варто турбуватися про стабільність мережі. Особливо це стосується тих, хто вирішив купити джерело безперебійного живлення для нечутливої техніки, яка без особливих проблем працює, коли підключена до вашої розетки. Бесперебійники з функцією стабілізації напруги і частот (такі джерела безперебійного живлення звуться інверторні і двохлінійні) варто використовувати для дорогої комп’ютерної, медичної чи будь-якої іншої апаратури, яка вимагає особливого догляду і робочих умов.

Для побутових умов більш ефективно використовувати джерела безперебійного живлення резервного типу. З разі відсутності електричної мережі, вони здатні автоматично, без участі людини почати електричне живлення від батареї або блоку акумуляторів, який володіє великою кількістю ємності і здатний підтримувати техніку в робочому режимі більший термін часу.

Більше 90% власників будинків використовують бесперебійник для страховки комп’ютерних даних під час роботи за ним і підтримки котла опалення.

На що звернути увагу при виборі джерел безперебійного живлення для газового котла?

Не можна просто взяти і вибрати будь-який бесперебійник, який вам сподобається або підійде за ціною. Є ряд дуже важливих характеристик, на які варто звернути увагу під час їх вибору.

Тип бесперебойніка. Тут все зрозуміло. Купуючи джерело безперебійного живлення для вашого циркуляційного насоса опалення (дуже часто насос вбудований в газовий котел, але старі моделі вимагають їх окремої покупки і установки), то вам необхідно використовувати джерела безперебійного живлення резервного типу. Чутливої техніки швидше за все ви не використовуєте, тому беріть і не замислюйтесь.

Потужність. На даному етапі варто визначитися, вам необхідний дбж тільки для циркуляційного насоса або ще для іншої техніки? Розрахувати потужність для одного насоса можна за наступною схемою:

  • Подивіться в технічний паспорт циркуляційного насоса.
  • Знайдене значення варто помножити на два і запам’ятати.
  • За результатами отриманого значення варто підбирати ваш дбж.

Не дивлячись на інформацію в даній статті, вкрай не бажано купувати дбж самостійно, не проконсультувавшись з експертом в даній сфері. Так, цілком можливо підібрати правильно дбж, але є безліч нюансів, які пізнаються тільки в ході практики і експлуатації.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні