Відео Війна

У Франківську виставка розказує про людей, які пережили обстріли та окупацію (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Про жахіття війни, безповоротність змін, безчинства загарбників та розпач… У середмісті Франківська, просто неба, розгорнули інтерактивну експозицію «На зламі».

Це 14 спеціальних інформаційних стендів. На лицевій стороні кожного – короткі свідчення, спогади та історії цивільних українців, які пережили обстріли та ворожу окупацію на територіях Луганської та Донецької областей. З іншого боку – інфографіка та статистичні дані, що показують зміни українського суспільства загалом, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

свідчення людей новини Івано-Франківська

Цю інформацію активісти коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» збирали, документували та опрацьовували починаючи із 2015 року. Та зараз, кажуть, усе повторюється у нових масштабах.

Читайте також: Оля та її кози. Як колишня донеччанка допомагає переселенцям у Лисці (ФОТО)

В основу виставки лягли свідчення того періоду до 2019 року. зараз збираємо нові свідчення, – говорить організаторка виставки, керівниця ГО «Молода Просвіта Прикарпаття» Євгенія Бардяк. – Ті історії, які проживали люди Донбасу, проживають мешканці майже цілої України. Виставка допоможе краще зрозуміти тих, хто втратили домівку.

Вперше інтерактивну виставку представили три роки тому у столиці. Далі експозиція мандрувала містами Донбасу. Адже саме його мешканці першими побачили, що таке російська агресія. Люди, які змогли тоді вирватись із пекла, пройшли важкий шлях пошуку нового дому. І багатьох із них війна наздогнала вдруге.

У 2014 Яна Любімова, рятуючись з окупованої Кадіївки, переїхала до Старобільська. Там працювала на підтримку вимушених переселенців аж до лютого цього року. Місто, у якому тоді знайшла надію, захопив ворог.

До теми: Ніхто не вірив, що ми доїдемо. Як Наталя Песоцька вивезла з-під обстрілів до Франківська 30 дітей

Ми дивилися стрім, той страшний, де ворог нам об’явив війну, – розказує голова ради ВПО при Луганській обласній військово-цивільній адміністрації Яна Любимова. – У мене завмерло все. Я не могла ані збирати речі, ані їхати. Була неготова як і вперше. Зараз багато працюємо з людьми, яких вивозять з окупації. Вони розказують страшні історії, як їх витягали з розбомблених будинків. Вони не мають документів, не розуміють, як жити далі.

Читайте також: Як велика родина Глущенків з Маріуполя добиралася до Франківська та що найцінніше взяли з собою (ФОТО)

У Франківську мандрівна виставка затримається на місяць. Наступні два тижні її експонуватимуть у стінах «Бастіону», а далі – драмтеатру. По тому стенди повезуть і в інші великі міста Прикарпаття.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні