Війна

Штраф за відсутність маски: де і як штрафуватимуть

Google+PinterestLinkedInTumblr
За відсутність масок у громадських місцях каратимуть штрафом від 170 до 250 грн.

За такі зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення проголосувало 262 депутати Верховної Ради. Закон почне діяти з наступного дня після його оприлюднення, пише Репортер з посиланням на ВВС Україна.

Під час весняного карантину уряд вже забороняв українцям бути у громадських місцях без маски. Але тепер це буде закріплено на законодавчому рівні.

“Раніше складений протокол передавали в суд, і суд вже вирішував накладати чи не накладати штраф. Зараз працюватиме механізм, як у разі порушення правил дорожнього руху”, – пояснив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Накладати штрафи матимуть право:

  • працівники поліції,
  • працівники епідемічного контролю,
  • представники органів місцевого самоврядування.

За відсутність маски поліція зможе штрафувати порушника прямо на місці.

Ще під час весняного карантину постало питання, що таке “громадське місце”. Єдине законодавчо закріплене визначення “громадського місця” міститься в законі, яким заборонили вживати тютюнові вироби в цих самих місцях.

“Громадське місце – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони”, – йдеться у законі.

Оглядачі зауважують, що це визначення є досить вузьким, а практика покарання за куріння показує, що воно не поширюється на парки чи сквери, або частини вулиці, де люди вільно курять.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.