Вінницький пресклуб та ГО «Інститут громадянської дії, освіти та розвитку» запрошує журналістів Івано-Франківської області для участі в медіа школі з питань відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
Заняття проходитимуть 22 жовтня, 29 жовтня та 5 листопада – з 15:00 до 18:00 у рамках трьох одноденних тренінгів в режимі онлайн на платформі ZOOM. Кількість місць обмежена – 20 учасників, йдеться на сторінці заходу.
На участь у школі треба заповнити реєстраційну анкету онлайн за посиланням.
Заявки приймаються до 23:00 20 жовтня.
Запрошення та посилання на ZOOM-платформу для участі будуть надіслані заздалегідь.
У програмі медіа школи:
- Відновлювана енергія. Світовий тренд. Кліматична проблема.
- Види ВДЕ. Фотовольтаїка. Біоенергетика. Геліотермальні станції. Малі ГЕС. Геотермальна енергетика. Інші види відновлювальної енергії (приливні, хвильові).
- Види ВДЕ в Україні (регіони, види).
- Розвиток ВДЕ у світі. Статистика. Динаміка.
- Законодавство ЄС. Стратегія України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ. “Зелений перехід 2050”. Нормативні акти, які регламентують роботу ВДЕ в Україні.
- Організації та установи, які регулюють енергоринок України.
- Електроенергетична система України. Особливості Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕСР). Структура енергетичного ринку України. Доля атомної, теплової, гідравлічної, “зеленої” енергії. Вплив на довкілля.
- Ринок електричної енергії. Структура та розвиток. Споживачі енергії. RAB-регулювання. Трансформація. “Зелений тариф”. Аукціони.
- Розподіл енергії ВДЕ. Підключення ВДЕ до електричних мереж.
- Інтеграція ВДЕ у електричну мережу України. Зони ВДЕ. Моделювання генерації.
- Вплив ВДЕ на режими електричних мереж. Прогнозування генерації.
- Прос’юмери. Віртуальні станції (MicroGrid). Технологія Smart Grid («розумні мережі»). Технології зберігання енергії (Energy Storage).
- Фінансування розвитку ВДЕ. Вартість технологій ВДЕ. Ціна електроенергії ВДЕ у світі та Україні. Динаміка. Тренди. Фінансування ВДЕ у світі та в Україні. Проєктні показники.
Експерти-лектори медіашкіл:
- В’ячеслав Комар – доктор технічних наук, доцент кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету, лауреат премії Президента України для молодих вчених.
- Сергій Кравчук – кандидат технічних наук, експерт ринку електроенергії в Україні. Розробка законодавчих та регуляторних актів для повноцінної роботи ринку електроенергії.
- Віктор Дядькович – голова правління Громадської спілки «Кластер «Енергетичний пул».
За додатковими запитаннями звертайтесь за адресою: vinpclub@gmail.com
Контактні особи:
Наталія Болховська – (050) 193-24-23;
Світлана Шевчук – (067) 892-00-08;
Ігор Ткач – (067) 426-51-67, (095) 608-01-95.
Грантова ініціатива «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії для регіональних журналістів» реалізується Вінницький пресклубом за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).
Comments are closed.