Війна Соціум Статті

“Карантин вихідного дня” у Франківську: більшість працювала – поліція теж

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Сумнозвісний «карантин вихідного дня» наробив в Україні достатньо галасу.

Були й такі, що його підтримали, але більшість підприємців обурилась. Ранку суботи 14 листопада, напевно, чекали всі, пише Репортер.

Поки не спіймали

У Франківську 12.00, субота, на центральному продуктовому ринку, як завжди, доволі людно. Усі магазини з одягом поблизу були відчинені.

Щоправда, на вулицях Чорновола, Національної гвардії, Бельведерській, Тичини дрібні крамниці, що продають побутову техніку й будівельні матеріали або були закриті, або торгували на виніс, як навесні. Так само на виніс працювали кафе й ресторани. Деякі з них пропонували різні акції та знижки, якщо потрібна доставка – 10-30 % на будь-які страви.

Що ж стосується спортзалів і фітнес-центрів, то одні таки працювали, а інші стояли зачинені. Нічні клуби, які до цього часу геть не ховали свою діяльність, також були закриті. Салони краси приймали відвідувачів обережно – у режимі «зачинених дверей».

Читайте: Наталія Ліхошерстова стала “людиною тижня” за версією “Репортера”

У парку Шевченка, на міському озері та стометрівці, як завжди у вихідні, було доволі людно. Хоч атракцій жодних, але сидіти вдома два дні ніхто не збирався.

Майже як навесні

Нагадаємо, «карантин вихідного дня» запровадили минулої середи, 11 листопада. Також в Україні зникло поняття «карантинні зони». Нові обмеження передбачають жорсткі протиепідеміологічні заходи протягом усіх вихідних листопада – 14-15, 21-22 та 28-29 числа.

Починаючи з опівночі суботи до опівночі понеділка заборонили роботу закладів культури (театри, кінотеатри), басейнів, спортзалів, фітнес-центрів, торговельно-розважальних закладів і нічних клубів.

Барам, ресторанам і кафе також заборонили приймати відвідувачів, але вони можуть працювати на виніс або здійснювати адресну доставку.

Аналогічні обмеження діяли під час «весняного локдауну», який протягом двох місяців був введений на всій території України.

Продуктові магазини та аптеки працюють у звичному режимі. Те саме стосується закладів, які продають ветеринарні препарати й корм для тварин. Але й для них уряд передбачив певне обмеження: понад 60 % торгових площ там мають відвести для продуктів харчування, медпрепаратів і кормів для тварин. Інакше на вихідних їм працювати не можна.

Місто проти

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, як і багато інших мерів, одразу виступив проти «карантину вихідного дня». На його думку, таке рішення нічого не дасть. Про це він заявив під час ефіру на радіо «Західний полюс».

«Це половинчасте рішення, – сказав Марцінків. – Мовляв, треба щось робити, але, щоб не закривати бізнес повністю, то давайте це зробимо у суботу й неділю. Люди обурені подвійними стандартами, бо тим же «Епіцентрам» дозволили працювати».

Мер вважає, що нові обмеження лише призведуть до звільнення людей та економічних втрат у громадах. Він додав, що є прихильником обмеження роботи торговельно-розважальних закладів і ресторанів на нічний час з 22.00 і переконаний, що у період пандемії мусить краще працювати поліція.

У п’ятницю, 13 листопада, відбулось позачергове засідання франківського виконкому. На ньому всі суботи й неділі до 30 листопада на території Івано-Франківської громади оголосили робочими днями – для закладів громадського харчування, спортивних залів, закладів культури та ринків.

За відповідне рішення проголосували 14 членів виконкому. Також вирішили звернутися до поліції, аби не штрафували заклади, які будуть працювати у вихідні.

«Дякую. Всім гарних та спокійних вихідних. І робочих», – підсумував міський голова.

У вівторок, 17 листопада, міністр Кабміну Олег Немчінов заявив, що за ухиляння від рішення про «карантин вихідного дня» на мерів накладатимуть такі ж штрафи та адмінпротоколи, як на будь-якого порушника – наприклад, власника крамниці будматеріалів.

Поліція з нарядом

«Поліцейські Івано-Франківської області продовжують контролювати дотримання карантинних обмежень, – коментує ситуацію голова сектору комунікації Нацполіції області Христина Максимчак. – Для цього створили мобільні групи, які проводять перевірки. За вихідні на Прикарпатті працювали 168 рейдових груп, до яких залучилися 348 поліцейських. Від опівночі 14 листопада до опівночі 16 листопада вони провели 692 рейди, перевірили майже 2000 закладів».

За її словами, йдеться про заклади харчування, торгівлі, розважальні заклади, а також перевізників. Поліція реагує на повідомлення про порушення карантину, але спочатку, аби не складати протокол, проводять роз’яснювальну роботу.

«Поліцейські склали 56 протоколів за статтею 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення – 48 на суб’єктів господарювання, два на перевіз­ників і шість на фізичних осіб за перебування без масок, – перераховує Максимчак. – Їм загрожує штраф від 34 до 170 тис грн. Інформацію щодо інших порушень внесли до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події».

Крім того, розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням) Кримінального кодексу – щодо рішення виконавчого комітету про «робочі вихідні» на території громади. Таке рішення, на думку поліції, суперечить постанові № 641 Кабміну про «карантин вихідного дня».

Читайте також: Карате на Прикарпатті: про карантин, ціни, стилі та філософію (ФОТО)

З початку введення карантину поліцейські Прикарпаття склали за порушення карантинних обмежень 916 адмінпротоколів і розпочали вісім кримінальних проваджень.

Петицію підтримали швидко

Ще 10 листопада на сайті президента з’явилася електронна петиція під назвою «Ні карантину вихідного дня! Ні обмеженням в здійсненні підприємницької діяльності!». Автор петиції – Катерина Єгорова. Станом на 14.00 вівторка, 17 листопада, вона набрала 29777 підписів з 25 тисяч потрібних.

Тепер петицію має розглянути президент.

Крім того, у понеділок, 16 листопада, заступниця голови Верховної ради Олена Кондратюк зареєструвала в парламенті проєкт постанови № 4381 щодо рекомендації уряду скасувати «карантин вихідного дня». Про це вона заявила під час погод­жувальної ради.

У вівторок, 17 листопада, нардепи за скасування не проголосували. Проєкт постанови набрав лише 149 голосів.

Автор: Богдан Мисюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.