Люди Статті

Наталія Ліхошерстова стала “людиною тижня” за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає медсестру з Косова, а разом з нею і всіх інших медиків, які вже багато місяців воюють з пандемією.

Як пише «ВВС Україна», Наталія Ліхошерстова раніше очолювала фельдшерсько-акушерський пункт. Коли кількість хворих на коронавірус почала зростати, жінка перейшла працювати в інфекційну лікарню. За її словами, зараз роботи збільшилося в рази – і в первинці, і в інфекційних відділах. Але найважче – справитися з емоційним вигоранням.

«Щоб нормально говорити з пацієнтом, щоб почути його, щоб не перекладати свої проблеми на нього, треба мати сили, – розповіла ВВС Наталія Ліхошерстова. – Щоб світити іншим, треба мати наповнення. Крім фізичного навантаження, це великий психологічний тиск».

Ліхошерстова працює у Косівській лікарні. За її словами, кількість хворих збільшується щодня, а місць не вистачає.

«На медсестрах навантаження просто шалене. Зміни по 24 години. По 6-7 годин підряд зранку і ввечері ти на ногах, – каже медсестра. – Весь час робиш якісь маніпуляції – аналізи, тиск, крапельниці, катетери, уколи. Це десятки пацієнтів, це безперервний процес. Весь цей час у захисному костюмі. Ти не можеш, коли захотів, поїсти, попити. Коли я чую, як люди жаліються на маски, хай спробують відпрацювати одну зміну в костюмі. Коли знімаєш костюм, то весь мокрий».

Станом на вівторок, 17 листопада, в Івано-Франківській області за весь час пандемії виявили 28972 випадки коронавірусу, зараз хворіє майже 16300 людей. 529 прикарпатців померли.

Мешканці вулиці Уляни Кравченко – люди тижня за версією “Репортера”

За інформацією Івано-Франківської ОДА, зараз в області для хворих на Covid-19 розгорнуті 2777 ліжок. У понеділок, 16 листопада, до списку медзакладів, які лікують хворих на коронавірус, додалися Рогатинська та Калуська районні лікарні. Загальна заповнюваність лікарень на Прикарпатті – 55 %.

Наразі на стаціонарному лікуванні перебувають 1264 пацієнти з підтвердженим діагнозом і 262 – з підозрою. За їхнє життя та здоров’я борються лікарі й медсестри.

Лише станом на кінець вересня на Прикарпатті на коронавірус захворіли 1079 медичних працівників, з них 13 померли. Вони були на роботі.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.