Війна

Стрімка зима

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Зима в Україну чомусь завжди приходить (хотілося написати «підступно та неочікувано для комунальників», але не буду, бо в тих же комунальників потім опускаються руки – Авт.) з проблемами. Адже після того, як починаються снігопади, люди їздять тротуарами на власних дупах, ламають руки-ноги, нарікають на владу та щороку запитують одне й те саме: де очисні машини, чому стоять кучугури, як ходити, щоб не впасти?

Як згадаю…

Торішні снігопади дозволили опозиції вдосталь покритикувати владу Івано-Франківська. Це стара і перевірена практика, коли опозиціонери піднімають свій рейтинг критикою, особливо, якщо критикувати таки є за що. Адже снігові завали стояли на кожній вулиці – від Білого будинку до дрібних, забутих дорожниками вуличок – і влада запевняла, що так воно і має бути. Мовляв, вони навмисно не вивозять сніг, просто окучують його, економлячи дорогоцінне паливо, а з приходом весни все й так стече у дощову каналізацію. Начальник КП ДРЕУ Володимир Юсипів тоді казав: краще зекономити гроші на бензині, щоб наступного року купити нову техніку.

Зрештою, і у травмпунктах щозими повторюється одна і та сама картина: з великими сніговими опадами кількість трав­мованих зростає в рази. Так, за статистикою, у перші снігові дні на вулицях Івано-Франківська травмуються від 40 до 90 мешканців за добу. Лікарі «зашиваються», а представники комунальних служб авторитетно зазначають: зима скрізь однакова, й у цілому світі люди розуміють, що ходити треба обережніше. Мовляв, падають та травмуються і німці, і французи, і решта щасливих мешканців Євросоюзу.

Автомобілісти – це окрема історія. Вони у засніжену пору теж страждають не по-дитячому. Голова міської асоціації перевізників Роман Жук каже, що досвід, отриманий під час минулої зими, вони ще довго не забудуть.

«То була жахлива зима, – говорить Жук, – тому що 60-70 % машин опинились у такому стані, що я навіть не сподівався, що водії приведуть їх у порядок. Колеса побиті, диски – ніякі, а ходова така страшенна, що навіть були випадки, коли ми не допускали водіїв до роботи».

Відтак, утримання власного авто для таксистів стало ще складнішим – мало того, що вони сплачували кредити, ще й регулярно «влітали» у недешеві ремонти. «Дороги так довели ті машини, що не було на чому їхати», – згадує Роман Жук.

Комунальники озброїлися

Начальник КП ДРЕУ Володимир Юсипів заперечує те, що для комунальників зима приходить несподівано. Каже, що вони щороку до неї готові.

«Техніка, яка є у нас на балансі і яку ми будемо використовувати, готова, машини помальовані та відрегульовані, – стверджує Юсипів. – А з 11 листопада ми організовуємо цілодобове чергування, в яких буде майстер, бригада піскорозкидувачів, авто ПМ-138 і підміталки».

Отже, загалом нині на балансі ДРЕУ є 23 одиниці транспорту (минулого року ще була 21, однак цьогоріч їм передали ще дві одиниці). Це – три грейдери, чотири піскорозкидувачі, шість ПМ-ок, п’ять тротуароприбиральних трак­торів, одна машина Т-150, один снігоприбиральний навантажувач і три навантажувачі суміші. Крім того, зазначає Юсипів, є домовленість між міською владою та трьома підприємствами, які в разі нестачі техніки підстрахують бульдозером і грейдерами.

До речі, наразі КП ДРЕУ вже підготувало достатню кількість піскосоляної суміші. Її виготовляють із солі, яку везуть з Артемівська (Донеччина), піску з Рогатина та висівки, яку везуть, як правило, із Надвірнянського кар’єру. Цілих дві тисячі тонн! За словами Володимира Юсипіва, якщо буде тепла зима, то її може вистачити на весь сезон. Якщо ж буде сніжно, то привезуть ще.

«Ми завжди готові до зими і не тільки цього року, – продовжує Юсипів. – Минулоріч ми з першого дня посипали. І раптово зима нас не застала. Інша справа, що самі люди не готові до переходу від літа до зими. Травми як були, так і будуть, і я цьому не зможу зарадити. І ДТП, як були, так і будуть. Тому що одні люди ще не поміняли колеса, а інші не мають досвіду їзди взимку».

Зрештою, начальник КП ДРЕУ пояснює, що такої техніки, яка б одномоментно посипала усі вулиці сумішшю, немає. Адже Івано-Франківськ має 180 км доріг. Відтак, комунальники посипають перехрестя, а далі автомобілі самі розносять суміш на своїх колесах. Крім того, спершу звертають увагу на ті дороги, де їздить громадський транспорт (тролейбуси), далі – автобусні маршрути. У другу чергу посипають бічні вулички та тротуари.

Чиновники обіцяють

За словами начальника міського управління ЖКГ Василя Білика, у Києві саме зараз відбувається виставка спецтехніки. Відтак, місто планує закупити ще кілька одиниць снігоприбиральної техніки.

«Якщо влада купуватиме нову техніку, – коментує Володимир Юсипів, – то я із задоволенням її візьму на баланс і буду її використовувати. Нам би не завадило ще кілька ПМ-ок та піскорозкидувачів. Бо наша техніка трохи старенька, хоч і в доброму стані».

Відтак, наразі маємо обіцянки зі сподіванням на світле, засніжене, але почищене, майбутнє. Як воно буде насправді, побачимо дуже скоро. Адже зима не за Карпатами.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.