Війна

У Франківську ветеран війни створив організацію, де ветерани реабілітуються спортом

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську ветеран війни Юрій Гапончук створив громадську організацію “Полюби долю”, яка спрямована на реабілітацію та соціалізацію через спорт ветеранів та поранених захисників .

Про це повідомляють на сайт міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

ветеран війни, Юрій Гапончук

Тоді я побачив як ветерани займаються спортом і перебувають в одному приміщенні зі схожими проблемами. Вони хочуть жити і розвиватися. І тому я створив цю організацію, хочу розвивати адаптивні види спорту для реабілітації та соціалізації ветеранів через спорт, — каже військовослужбовець НГУ, радник міського голови, засновник ГО “Полюби долю” Юрій Гапончук.

22-річний військовий НГУ Богдан Івасишин втратив кінцівку внаслідок поранення під час виконання бойової задачі у Серебрянському лісі наприкінці березня 2023 року. Після лікування захисник проходить зараз реабілітацію. Окрім емоційного стану,  хлопець працює ще над фізичною підготовкою. Хоче повернутись до лав Української армії. Заняття спортом, каже, лікує.

Чудово, розвантажуєшся від буденності, займаєшся своїм саморозвитком, своїм тілом. Бо здорове тіло – здорова душа. Я думаю, фізична терапія – відсотків 60, з хорошим психологом позайматися – ще 30, і все решта – це вже ставлення, лікарі і твій курс лікування, напевно, –  розповідає військовослужбовець НГУ Богдан Івасишин.

Читайте: «Трансформери» рятують. На Прикарпатті підприємство переоснащує авто для військових

Втратив обидві кінцівки, однак повернувся до спорту.

32-річний військовий 46 десантно-штурмової бригади Василь Мельник отримав поранення 1 січня 2024 року під час масованого мінометного обстрілу. Впевнений, заняття спортом рятують. Після тяжких поранень, коли ти ще не усвідомлюєш і не до кінця справляєшся з отриманою на війні інвалідністю, тренування в залі пліч-о-пліч з побратимами соціалізують.

Насправді спорт допомагає і сили відновити. Спорт витягує з різних ситуацій, знаходишся з побратимами зі спільними інтересами, це дуже допомагає. Для того, щоби реабілітуватися, спорт – це, можна сказати, найважливіша частина. Психологічна реабілітація також важлива, але спорт дуже подобається, – розповідає військовослужбовець 46 ДШБ Василь Мельник.

Тренує та готує до змагань захисників з інвалідністю Артем Жицький. Він також ветеран війни. До повномасштабного вторгнення працював в одному із столичних спортзалів. Працював з дітками та дорослими. Тому після отримання поранення повернувся до тренерської роботи, однак вирішив працювати у межах реабілітації побратимів.

Читайте також: За стандартами НАТО. Як у Надвірнянській громаді шиють наплічники для військових

Я сам військовий, недавно звільнився. І з ними дуже цікаво працювати. Навіть не через те, що в них є якісь специфічні проблеми, і якісь специфічні вправи треба кожному давати, а саме тому, що це люди, в яких є ціль. Які не просто зламалися через якусь причину, а вони хочуть чогось, в них є азарт, вони хочуть на змагання поїхати. Їх чекає через рік чемпіонат світу, вони до цього готуються, і я буду дуже радий їм допомогти, – розповідає тренер-реабілітолог, військовослужбовець НГУ Артем Жицький.

Окрім тренувань у залі військові ГО «Полюби долю» відвідують також і заняття зі стрільби з лука. Надалі у планах організації – часті поїздки на Всеукраїнські чи Міжнародні змагання серед військових з тяжкими пораненнями. Тим часом, громада готується до облаштування спортивної зали для тренувань військових на стадіоні «Рух».

Записатися до громадської організації «Полюби долю» може будь-який військовий, який отримав поранення, однак бажає проходити реабілітацію, займаючись спортом. Сторінку організації можна знайти у соцмережі «Facebook», там же і усі контакти.

Читайте: Прикарпатець Юрій Гапончук здобув бронзову медаль на змаганнях ветеранів у США

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.