Статті

За стандартами НАТО. Як у Надвірнянській громаді шиють наплічники для військових

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З початку повномасштабної війни у Надвірнянську громаду релокувалося два підприємства з областей, близьких до бойових дій.

Одне з них – ТОВ «Джавеліна», яке переїхало з Київщини. Тут шиють сумки, наплічники та одяг на замовлення Міноборони. Репортер відвідав підприємство у рамках престуру від регіонального відділення Асоціації міст України.

ТОВ «Джавеліна» – філія ТОВ «ТОП-ТЕКС», яке працює у Києві, а також має дочірні підприємства в інших областях. На Прикарпаття фірма переїхала у перші місяці повномасштабної війни.

Зараз тут працюють дев’ять швей, двоє працівників на спецобладнанні та механік. Переважно усі місцеві, хоч спочатку було багато переселенців з Херсона, Харкова, Запоріжжя, розповідає керівниця «Джавеліни» Катерина Глазньова. Та зараз усі повернулися додому.

Катерина Глазньова

До війни ми теж шили спецодяг на замовлення Міноборони. А на початку вторгнення робили плитоноски, – розповідає Катерина Глазньова. – Зараз шиємо весь асортимент: рюкзаки, аптечки, костюми з міцними куртками, комбати, баули. Також робимо сумки для Нацгвардії, пояси. Стараємось для наших воїнів.

Зокрема, наплічники, які шиють на підприємстві, виконані за стандартами НАТО. Вони зручні й вміщають усе, що потрібно бійцям на фронті.

Читайте: «Трансформери» рятують. На Прикарпатті підприємство переоснащує авто для військових

Об’єм, лямки – все має бути за нормами. Хлопці кажуть, що наплічники дуже зручні, з ними легко бігти, нічого не натирає, – каже Катерина Глазньова. – Наплічник не великий, і не малий – розмір, як треба. Є кишенька для води – можна бігти й пити. Місце для ідентифікатора, для каремата.

У день в цеху виготовляють десь 60 штук таких наплічників. Як розповідає працівниця підприємства, місцева мешканка Анастасія Ломпас, робота для неї не є важка.

Анастасія Ломпас

Я за фахом – швея. Побачила оголошення в інтернеті й вирішила спробувати, – каже Анастасія Ломпас. – Спочатку було нелегко, потім втягнулася, працюю вже другий рік. Робота щодня з 08:00 до 17:00, субота-неділя вихідні. І це ще й допомога військових, що важливо у такий непростий час.

Як каже секретар Надвірнянської міської ради Тарас Пекарський, коли «Джавеліна» не мала замовлень від міністерства, міськрада замовляла літню та зимову форму для місцевої тероборони саме тут.

Загалом «Джавеліна» – одне з двох виробничих релокованих підприємств, які переїхали за час війни у Надвірнянську громаду. Друге – «Трансформери», які бронюють автівки для ЗСУ.

Ми – невелике містечко на 21 тисячу населення і потужності для прийому великих підприємств у нас незначні, – каже Тарас Пекарський. – Але у 2022 році дали завдання профільному департаменту створити базу вільних або можливих приміщень для прийому таких підприємств. Охочих переїхати шукали по базах Івано-Франківської ОВА чи міністерства економіки і вели перемовини. Зараз уже не звертаються.

За словами міського голови Надвірної Зіновія Андрійовича, у місто не має багато вільних великих приміщень, тому не могло прихистити багато виробництв. Втім, у Надвірній є кілька десятків малих підприємців, які переїхали та відкрили тут бізнес.

Також про відкриття філії у Надвірній роздумує ВО «Карпати». Втім, поки там не погодили розширення.

Ми знайшли декілька варіантів приміщення, – каже Зіновій Андрійович. –  Але поки що цей проєкт не погоджений керівництвом ВО «Карпати». Вони взяли час, щоб погодити все зі своїми європейськими власниками: скільки людей буде працювати у нас, на яких умовах. Якщо вирішать переїжджати, ми з радістю приймемо їх.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.