Люди

Медичний капелан Франківської ЦМКЛ підписав згоду на посмертне донорство

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Медичний капелан Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні, священник УГКЦ отець Роман Терлецький  підписав згоду на посмертне донорство своїх органів.

Отець Роман Терлецький розповів, що він є донором крові. Здає її для онкохворих дітей та військовослужбовців. А про посмертне донорство уже думав протягом тривалого часу, повідомляє Суспільне.

Зрозумів, що таким чином можна поділитися своїм життям після смерті. Це — однозначно рішення, яке виражає мою віру і любов. Тому, я вирішив, особливо в цей день, страсну п’ятницю, підписати цей договір, щоб мої родичі не мусили давати згоду, бо це деколи — остання перешкода. Тому що рідні мають часто якусь таку забобонність, страх, — каже Роман Терлецький.

Медичний капелан також говорить, що церква толерує посмертне донорство. Священник каже: під час збору органів, який відбувся 27-28 квітня в ЦМКЛ, він підтримував родичів донорів у цей момент.

Читайте: Лікарка-волонтерка Оксана Мироненко майже рік оперує військових у франківській ЦМКЛ

Для них — це втрата, смуток. Сам факт, що є можливість поділитися органами, не поверне їм рідну особу. Тому важливо сумувати разом з ними. І поплакати, і підтримати, і просто бути поруч. Але це теж надає трошки інше значення, сенс терпінню, і смерті, що життя буде далі тривати, — розказує Роман Терлецький.

Зі слів директора Центральної міської клінічної лікарні Тараса Масляка, в Івано-Франківську 12 людей потребують пересадки серця, 25 — нирки.

Читайте також: У Франківській лікарні родичі одразу двох пацієнтів погодилися на посмертне донорство

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.