Війна

Ринок житла: виживає сильніший

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Купівля помешкання – одна з найважливіших справ у житті багатьох людей. Саме тому з цією подією пов’язано безліч запитань, вагань та сумнівів. І хоча процес сам по собі виглядає надзвичайно просто – прийшов, побачив і купив – насправді все значно складніше.

Ситуація на ринку нерухомості Прикарпаття нарешті стабілізувалася. Стрибки курсу валют начебто припинилися, заробітчани за кордоном знову працевлаштувалися, а забудовники за цей час встигли показатися. Тож нині можна говорити про те, що той, хто втримався на ринку, не зашкодив своєму іміджу, не припинив будувати, не звільнив працівників і не залишив неприємних асоціацій у покупців, нині в першу чергу заслуговує на довіру. Таких забудовників після економічної кризи в Івано-Франківську залишилося небагато.

Відлига прийшла

Було очевидно, що такий великий та об’ємний ринок, як житловий, не може довго бути замороженим. Деякий час він перебував у затишші, адже далеко не всі забудовники працювали або будували не з тою інтенсивністю, що й до кризи. Експерти вважають, що за останні роки в Україні утворився великий попит на житло. По-перше – це нові сім’ї (хтось одружився, хтось розлучився, ще хтось дітей народив), а по-друге – багато забудовників так і не відновили будівництво. Усе це доводить до одного-єдиного висновку – попит збільшується, а пропозиція стоїть на місці.

Те, що сьогодні ціни на нерухомість стабілізувались, а тенденцій до зниження немає, доводить, що в подальшому вартість житла може поволі полізти догори. Не секрет, що люди розчарувалися у забудовниках. Це зумовлено тим, що декілька років тому усі підряд почали будувати, проте мало хто закінчив це будівництво… Проте ще більше люди розчарувалися у банках, коли, вклавши кошти, не всі змогли їх повернути. Відтак, нині багато хто вважає, що саме нерухомість може стати найбезпечнішою інвестицією.

Шахраї шкодять усім

Купуючи первинне житло, ви отримуєте цілий ряд переваг. Це нові мережі, індивідуальне опалення, якісні вікна та двері. Крім того, впорядкована прибудинкова територія: лавочки, зелені насад­ження, нові контейнерні майдан­чики тощо. Якщо чогось немає, то це вже привід поторгуватися із забудовником.

До речі, саме вибір будівельної компанії – це перший чинник, на який слід звертати увагу покупцеві. Тим паче, що немало забудовників змушені були піти з ринку, не витримавши економіч­ної кризи. Може це й на краще, зараз залишилися найсильніші та найавторитетніші гравці, яким вдалося втриматися, а деяким навіть і наростити темпи будівництва та зберегти робочі місця.

Відтак, перш ніж почати вивчати асортимент житла конкретного забудовника, потрібно з’ясувати, скільки років існує ця фірма на івано-франківському ринку. Скільки та яких вона збудувала об’єктів? Скільки будується зараз та з якою інтенсивністю? Який мікроклімат в офісі і яке ставлення до клієнтів? Адже наші закони недосконалі, будівельний ринок не завжди прозорий, а від афер в Україні щоразу потерпає все більше і більше людей.

Щасливий кінець будівельного шахрайства полягає в тому, що покупець отримує житло із суттєвим порушенням терміну будівництва або не в тому вигляді, який йому обіцяли при укладанні договору. А нещасливий – через фінансові проблеми забудовника або умисний намір взяти гроші та нічого не будувати, можна просто позбутися своїх заощаджень. Тому дуже важливо, щоб покупець звертав увагу на цінову політику. І в жодному разі не погоджувався на підозріло низькі ціни. Адже будівництво – це дорогий бізнес, і, як кажуть фахівці, тут не може бути великих знижок.

Як правило, кошти на житло українці заробляють довгою та важкою працею за кордоном. Удруге назбирати кошти на помеш­кання – майже неможливо. А від афер, як правило, страждає не тільки наївний покупець, а й імідж всіх забудовників – і порядних також.

Свої – кращі

Далеко не кожен мешканець, укладаючи договір, може визначити, чи відповідає він чинному законодавству та які гарантії виконання договірних зобов’язань. І щоб уникнути різноманітних махінацій, фахівці радять залучитися підтримкою незалежного кваліфікованого юриста. Хтось може подумати, що це зайві витрати, проте це не так. Бо у порівнянні з тими збитками, які можна понести, зекономивши на юристові, це дрібниці. Договір із забудовником має бути точним і не повинен мати подвійних тлумачень. Важливо, щоб у ньому був описаний об’єкт, зазначена дата його здачі і відповідальність компанії за невиконання зобов’язань, які вона перед собою поставила.

Крім того, фахівці рекомендують користуватися послугами місцевих будівельних фірм, які мають відповідний досвід і користуються авторитетом. Адже компанії, які начебто приїхали будувати з Києва чи Дніпропетровська, можуть якогось дня просто зникнути. І не варто орієнтуватися на дорогий офіс, який може бути найнятий лише на місяць-другий.

Напевно, краще таки користуватися давнім народним методом – дізнатися все та вибирати своїх, найближчих, найпрозоріших. Тому зверніть увагу на те, чи часто ви читали щось про забудовника в газеті, бачили по телебаченню. Адже публічність компанії – доказ того, що фірма відкрита до громадськості.

Зі свого боку «Репортер» провів вуличне опитування іванофранківців. На їхню думку, виходячи з тих чи інших критеріїв (обсяги, якість, ціни, сервіс), нині беззаперечним лідером у будівництві є ПП «Ярковиця». Крім того, люди довіряють «Гаразд Україні», МЖК «Експрес-24», «Івано-Франківськ­міськбуду» та «Франківськміськ­буду». Також відзначають нову будівельну компанію «Мельник», яка відносно недавно з’явилася на житловому ринку міста.

Тепер уже точно можна сказати, що ринок житла на Прикар­патті пережив кризу та успішно розвивається. А наша справа – не помилитися з вибором.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.