В Івано-Франківську тривають ремонти доріг. У деяких місцях реконструюють навіть тротуари. Але тут чомусь не знайшлося місця для з’їздів на пішохідних переходах на дорогу.
Усе почалося зі статті «Репортера» про розширення перехрестя вулиць Галицька, Тролейбусна, Пасічна. За кілька днів під матеріалом на сайті газети розгорнулася дискусія про тамтешні бордюри. «Вже поклали бордюри — і знову не передбачили з’їздів для візків чи велосипедів. Ну чому не зробити по-людськи?», — написав 2 жовтня один із відвідувачів сайту.
Отакі «з’їздики» інвалідам зробили на новому тротуарі перехрестя Галицька — Пасічна
Того ж дня до редакції звернулася читачка Лілія Скоробагатько: «Реконструюють перехрестя вулиць Галицька — Тролейбусна у Пасічній. Вже встановили бордюри (досить високі) — і не передбачили жодного з’їзду для інвалідних чи дитячих візків, велосипедів. Можливо, поки все не залили асфальтом-бетоном, ще можна виправити?! Така ж ситуація на перехресті Південного Бульвару та Бельведерської. Невже виконавці тих робіт ніколи не везли дитячого візка?».
Уже назавтра «Репортер» знову був на перехресті. «Бордюри ми вже виставили, зараз виставляємо бруківку, — розповів Василь Дем’янів, заступник директора фірми-виконавця «Трейдзахідбуд». — Потім будемо робити заїзди для інвалідів та візків».
Через два дні ми вирушили ще на два перехрестя: Сахарова — Бандери, яке розширює франківський «Стандарт-ІФ», та Бельведерська — Південний Бульвар, яким опікується ПП Лучко. На обох об’єктах вже красувалися забетоновані ряди бордюрів. З’їздів — немає.
Головний інженер міського управління капітального будівництва Микола Халак говорить, що вся проблема у проектах та їх виконавцях.
Мовляв, не у всіх схемах коректно прописані пішохідні переходи, і не кожен із виконавців знає, як правильно робити ті з’їзди.
Микола Халак тут же телефонує представникам двох фірм-виконавців та обіцяє, що з’їзди однозначно зроблять.
У вівторок, 9 жовтня, ще раз йдемо на перехрестя Галицької і Пасічної. З’їзди тут дійсно з’явилися, та точно не для інвалідів — на кожному з боків нового тротуару просто поставили на бік по одному бордюру. Сподіваємося, їх таки перероблять згідно з вимогами державних будівельних норм — так само, як на інших перехрестях.
Дуже хочеться, щоб про інвалідів на візках та їхні потреби в Івано-Франківську пам’ятали всі: і замовники, і проектанти, і виконавці. Про всяк випадок зауважимо будівельникам, що «Репортер» про такі речі все одно нагадає.
Публікація в рамках проекту «Доступний світ» за підтримки Посольства США в Україні
До теми
За інформацією міського департаменту соціальної політики, в Івано-Франківську проживають близько 13,4 тис. людей з інвалідністю. З них 124 — інваліди, які пересуваються на візках.
Будівельникам на замітку
«Похилі з’їзди бувають трьох типів:
Стандартний
З’їзд з трьома похилими сторонами, які вбудовані у тротуар. Це забезпечує безперешкодний проїзд у трьох напрямках (фронтальному і бічних).
Прилаштований
Такий тип допускається лише на автостоянках. Він примикає до тротуару трьома сторонами, що забезпечує виїзд з трьох напрямків.
Односкатний
Має лише один ухил. Через те, що з обох боків пандуса виступають бордюри, він є небезпечним для користувачів візками й пішоходів».
З методики визначення доступності об’єкту громадського призначення для громадян з особливими потребами.
Comments are closed.