Відео Люди Спорт

Біг за Україну. Як франківець Ігор Крицак марафонив у Бостоні (ФОТО, ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Понад тиждень волонтер фонду Координаційного Центру Забезпечення Спротиву SaveUkraineNow Ігор Крицак фінішував на Бостонському марафоні у США. Він біг з піднятим українським прапором й особливим меседжем, що нам потрібна підтримка цивілізованого світу, бо ми боремось і за них.

У марафоні взяли участь майже 30 тисяч бігунів з різних куточків світу. Загалом бігло 11 українців, з них один франківець – Ігор Крицак, пише Репортер.

Можливість взяти участь у Бостонському марафоні Ігор Крицак отримав ще у жовтні, коли пробіг Лондонський марафон за певний час. Готуватися до Бостону почав після нового року і припинив 24 лютого. Тоді стало не до бігу.

Він перевіз родину з Києва до Франківська, а сам почав волонтерити. Ігор підтримує Координаційний центр #SaveUkraineNow. Каже, це один із потужних центрів, які нині допомагають армії з амуніцією та обладнанням.

Читайте також: Подалі від війни. Який бізнес евакуйовується в Івано-Франківськ

Та якось під час пробіжки прийшла ідея, як він може використати ту його можливість участі у Бостонському марафоні.

Біг навколо озера і думав: «Ну, слухай, а якби я все таки поїхав? І вчергове світові нагадав про те, що у нас відбувається?», – пригадує Крицак, – Бо є ці коливання. От, коли почалась війна – була така перша хвиля, коли усі підтримували, потім друга хвиля – Буча, Ірпінь і Гостомиль. І я розумів, що ці хвилі, вони з’являються і проходять, знову з’являються і проходять. Навіть зараз бачу по гуманітарній підтримці з-за кордону. Якщо спочатку вона була одна, то зараз зовсім інша. І ти розумієш, що ці хвилі вони дуже сильно впливають на все.

Тому Ігор вирішив летіти, аби вчергове підняти український прапор й донести свій меседж про війну в Україні. Аби та підтримка не стихала.

Він підготував пресрелізи для американських журналістів з інформацією про війну, зробив флаєри, аби роздавати людям. Також спеціально до марафону зробив футболку з написом: “Remember 2013? #OneBostonDay”. У 2013 році на Бостонському марафоні стався теракт, внаслідок яких загинуло три та постраждали 183 людини.

183 людини – це не десятки тисяч, що у нас зараз, – каже Ігор. – Я спеціально підготував футболку, на якій був меседж, мовляв, чи памятаєте ви Бостон? А дивіться, що у нас. І я біг заради тих людей. які біжать зараз від бомб.

Полетіти у США та отримати офіційний дозвіл Ігорю вдалося через волонтерські організації, з якими співпрацює. Він пробув у США чотири дні та повернувся одразу ж після марафону. Ще й привіз з собою шість сумок допомоги для військових – взуття, медикаменти, турнікети та інше.

Читайте також: Андрій Козінчук: «Життя – це ціна, яку потрібно віддати за справжню свободу»

Хотів донести інформацію про те, що це не тільки наша війна, що ми захищаємо весь цивілізований і демократичний світ, – говорить Крицак. – Побачив, що люди там дійсно розуміють та справді підтримують. Я реально боявся, що приїду собі з цим своїм меседжем, побігаю і ніхто не зверне уваги. Це був мій третій американський марафон – перед тим були Нью-Йорк, Чикаго і зараз Бостон. Маю з чим порівнювати. Але зараз на кожному кроці стоїть американець з українським прапором і написами «Stand With Ukraine», «Support Ukraine», «Freedom». Стояли люди, видно, що не українці, й роздавали синьо-жовті стрічки усім учасникам, аби чіпали на знак підтримки України.

Ігор підбігав до кожного з тих людей і дякував. Згадує, як його підтримували на фініші. Він ще викрикував гасла, що війну треба припинити, що треба припинити геноцид українського народу. Ведучий, який розважав публіку, побачив його, витяг прапор України та кричав разом із ним.

Після того підійшли волонтери від організаторів марафону й привели у зону медіа до журналістів, – говорить Крицак. – Розказав їм усе, що хотів донести. Це було дуже важливо, бо я боявся з’їздити в холосту, що ніхто нічого не почує і не побачить.

Також Крицак згадує, говорив про війну з якоюсь американкою і був вражений, що вона говорить точно те саме, що й усі нормальні  українці – все розуміє та підтримує.

До теми: Ніхто не вірив, що ми доїдемо. Як Наталя Песоцька вивезла з-під обстрілів до Франківська 30 дітей

До речі, бігунів з росії та білорусі до участі не допустили.

Ми їх заборонили, – говорить Ігор Крицак. – Колеги з The Ukrainian Running Club New York написали петицію до організаторів Бостонського марафону з проханням заборонити їхню участь. І їх послухали. І на маршруті, слава Богу, я не бачив і не чув ні одного прихильника руского міру.

Зараз у Франківську Ігор планує організовувати спеціалізовані навчання з тактичної медицини, військової справи, мінної безпеки та іншого. Також знову волонтерить і шукає усе необхідне для фронту.

Авторка: Світлана Лелик
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.