Гроші Статті

Подалі від війни. Який бізнес евакуйовується в Івано-Франківськ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Під час війни страждає не лише ворожа, але й українська економіка. Частина наших підприємств зруйнована, частина – зупинила свою роботу, допоки ситуація не стабілізується, а частина – евакуювалася у безпечні регіони й готується відновлювати роботу.

Зокрема до Івано-Франківська, за офіційними даними, переїхали 33 бізнеси. Але скільки їх переїхало, насправді ніхто достеменно сказати не може, пише Репортер.

«Станом на сьогодні до Івано-Франківська переїхало 33 суб’єкти господарювання, – каже начальниця управління праці Івано-Франківської міської ради Наталія Дмитраш. – Але це бізнес, про який нам відомо, який перейшов через платформу Save Business Now. Бо ж багато хто шукав прихисток серед своїх партнерів по бізнесу».

Save Business Now – це спільний проєкт команди Promprylad.Renovation, міської ради та ОВА. Основна мета проєкту – допомогти та підтримати бізнес, який переїжджає із зони бойових дій в Івано-Франківськ та область.

«Коли почалося повномасштабне вторгнення, Promprylad.Renovation спільно з громадською організацією «Тепле місто» та іншими партнерами створили волонтерський центр Save Ukraine Now, – розповідає один із координаторів проєкту Save Business Now Іван Фуфалько. – Цей волонтерський центр займався гуманітарною допомогою, допомогою ЗСУ, теробороні, переселенцям. Паралельно до нас почали телефонувати підприємці, які просили допомогти їм з пошуком приміщень для релокації їхнього бізнесу. Такі ж запити надходили в міську раду. Тож, щоб не дублювати процеси, ми об’єдналися та створили централізований координаційний центр. Ми розуміли, що є проблема, яку варто вирішувати, й від успішності нашої роботи залежить, як швидко оговтається наша економіка».

Читайте також: Твій дім там, де ти. Як у Франківську знайти недороге житло та коли оренда подешевшає

Як це працює? На сайті Save Business Now підприємці, які хочуть перемістити свій бізнес в Івано-Франківськ чи область, заповнюють спеціальну форму, де повідомляють про проблеми та потреби їхньої компанії. Далі з ними зв’язується фахівець, уточнює деталі та намагається запропонувати рішення.

«Ми намагаємось закривати запити різного роду та в основному допомагаємо з пошуком приміщень і фаховими консультаціями, – говорить Іван Фуфалько. – Справа в тому, що в бізнесу виникає дуже багато питань щодо місцевого ринку, фінансів, постачальників, каналів продажів тощо».

Інформація про наявні приміщення – це друга форма заявки на сайті. Якщо у вас є виробниче, комерційне, офісне, складське приміщення чи навіть земельна ділянка, можете заповнити спеціальну форму і вашу пропозицію додадуть в загальну базу приміщень, які можна запропонувати бізнесу. На сьогодні в базі майже 200 приміщень різного формату та площі.

Третя форма заявки – партнери. Якщо ваша компанія, може бути корисна бізнесу, який релокується в Івано-Франківськ, то ви теж можете залишити свої контакти.

«Ми ніби комунікаційний центр, який отримує запит від бізнесу та скеровує його до того, хто може допомогти, – каже Іван Фуфалько. – На сьогодні на сайті зареєструвалося 25 місцевих компаній. Дуже класно, що вони погодились безкоштовно допомагати бізнесам, які переїхали до Франківська».

За його словами, найчастіше із запитами про допомогу звертаються невеликі IT-компанії, підприємства легкої та харчової промисловості, представники медичної галузі – клініки та стоматології.

Єдине, ще не зверталися промислові підприємства. По-перше, у Франківську не так багато локацій, де можна розмістити великі виробництва. По-друге, якщо такі приміщення і є, то вони зазвичай потребують капітального ремонту. По-третє, великому бізнесу не так легко переїхати. Інколи перевезти обладнання й фахівців буває настільки дорого, що цього просто недоцільно робити.

«Часто підприємці шукають складські приміщення, аби можна було вивести обладнання, а вже потім розглядають розміщення виробничої лінії, – говорить Наталія Дмитраш. – Деякі бізнеси, яким ми надіслали пропозиції щодо розміщення, взяли паузу, бо ще остаточно не визначилися з місцем релокації. Адже бізнес, який переїжджає з Харкова, Дніпра, Києва, потребує виробничих потужностей, яких у нашому місті просто немає. Приміщення, які колись були виробничими, наші старі заводи, потребують великих капіталовкладень. А для бізнесу, який релокується в Івано-Франківськ, важлива кожна копійка».

Читайте також: Сад перемоги. Що цього року з посівною на Прикарпатті та як кожен може допомогти країні

Та навіть якщо вдається знайти відповідне за площею приміщення з необхідною потужністю електроенергії та інженерними рішеннями, то є проблема з поселенням працівників.

«Коли бізнес переїжджає, то перше про що вони питають, то це про житло. На жаль, у нас немає гуртожитків, які ми б могли надавати робітникам», – каже посадовиця.

Але разом з тим в нас є очевидні переваги. Щороку Івано-Франківськ посідає перші місця в рейтингах, як найкомфортніше місто для життя та найбезпечніше місто. А головне – Івано-Франківськ серед лідерів у рейтингу найкращих міст для ведення бізнесу.

Авторка: Ірина Гаврилюк
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.