Без категорії

Стережіться «потопельників»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Після недавніх потопів, від яких постраждало майно чехів, поляків і німців, непотрібний «вантаж», ймовірно, перекочує і в Україну, стверджують експерти. Власники «затонулих» автомобілів отримують страхові відшкодування, після чого подальша доля «підмочених» авто перестає їх хвилювати. Зате нечисті на руку вітчизняні автодилери не погребують скористатися можливістю перегнати через діряві та корумповані українські кордони «реанімовані» автомобілі.

Масового постачання в Україну підмоклих у воді машин очікувати не варто. Тим не менше шанси наштовхнутися на таке авто зростають з кожним днем. Однак, за оцінками експертів інформаційно-аналітичної групи Autoconsulting, зазвичай у часи сильних повеней в Європі на кожні 10 проданих на ринках автомобілів припадало два «потонулих».

За словами дилерів, цей бізнес дуже вигідний – ціна жертви повені приблизно вдвічі нижча, ніж звичайного автомобіля.

До прикладу, добре змочену водами Дуная чи Вісли Toyota Land Cruiser 2003 року випуску зі шкіряним салоном та клімат-контролем у максимальній комплектації пропонують лише за $ 15‑20 тис. У нормальному стані такий же автомобіль коштує не менше $ 30‑35 тис. Аби привести автомобіль до тями, на околицях будь-якого з обласних центрів (переважно Львівської чи Закар­патської областей) тратять не більше $ 500.

Схема до смішного проста, та безвідмовно діє протягом уже багатьох років. «Реанімація» одного авто приносить нечистим на руку ділкам до $ 10‑15 тис. прибутку з однієї машини.

Зверніть увагу, до відповідальності притягнути нікого не можна. За законом б / в машини продавати можна. А «приховування» від потенційного покупця «особливостей» авто може потягнути за собою лише адміністративну, але не кримінальну відповідальність.

Передпродажна «підготовка» затонулих автомобілів зводиться, в основному, до ретельної просушки салону та основних вузлів. Для цього використовують потужні термовентилятори. Лише за кілька днів автомобіль готовий до продажу. На питання про надійність таких машин офіційні автодилери відповідають двояко: як пощастить. Але додають, що самі на такому авто вони б не їздили.

Автоспеціалісти виявили, що критична точка затоплення – це нижня лінія панелей приладів. Після цього машина не підлягає відновленню. А продавці, перш за все, концентрують свої зусилля на зовнішньому вигляді машини та видаленні неприємних запахів. На електрику, змазку вузлів, якісний ремонт двигуна і решту «дрібниць», як правило, не звертають уваги.


Як розпізнати «русалку»

Можна спробувати знайти сліди «втоплення» за дотичними ознаками, однак тут ніхто вам не дасть 100 % гарантії. Отже, на що в першу чергу потрібно звернути увагу:

1. Запах сирості чи велика кількість різних ароматизаторів‑«вонючок» в салоні. При цьому на оббивці салону після води залишаються розводи, а шкіра стає жорсткішою на дотик, дубіє.
2. Корозія. Як би якісно не виконали антикор, завжди залишаються необроблені деталі. Наприклад, металеві кріплення в салоні, кріплення сидіння, ручник, кріплення пасків тощо. Іржа покриває, перш за все, ті елементи кузова, які в нормальних умовах для вологи недоступні, й тому не піддаються антикорозійній обробці. Наприклад, метал під панеллю приладів. Якщо там іржа – з машиною щось недобре.
3. Підозріло чистий двигун і новий повітряний фільтр. Зазвичай перед продажем у авто багато не вкладають.
4. Проводка, яка сильно окислилась, особливо добре це видно в електричних роз’ємах.
5. Запотілі освітлювальні прилади, особливо всередині салону (той же салонний стоп‑сигнал). Запотівання зовнішніх освітлювальних приладів теж недопустимо, але тут багато й інших причин. Крім того, волога залишає на дзеркальній поверхні світлоповертача добре помітні плями неправильної форми. А наявність у потриманого, але при цьому не битого авто абсолютно нових фар змушує задуматися – навіщо їх поміняли?

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.