Без категорії

Про що не мовчать дзеркала

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Древні греки вірили, коли дивишся на своє відображення, залишаєш у ньому частинку душі. Нарцис помер від туги, побачивши себе у плесі озера, а Персей переміг Медузу дзеркальним щитом. У середньовічних текстах дзеркало – символ іншого буття, в мистецтві середньовічного Сходу – образ світу, в якому живе божество. У казці про мертву царівну і сімох богатирів воно розказує злій мачусі, хто красивіший. У «Володарі перснів» Дзеркало Галадріель показує минуле і майбутнє, а у книзі про Гаррі Поттера чарівне дзеркало Яннажаб – найпотаємніші бажання. Що каже дзеркало, в яке дивитеся кожного дня ви…

Німий свідок
У дзеркалі відображаються не тільки хвилини сімейного щастя, але і сварки, гнів, біль, образи. Все, що відбилося у дзеркалі, продовжує жити у ньому. У США цей мотив став такою собі «містеч ковою легендою», на основі яких у Голлівуді люблять знімати фільми жахів. Варто хоча б згадати «Дзеркала» режисера Аджа – ставши свідком злочину, дзеркало почало вбивати. Схоже є і у слов’янських віруваннях. У нас кажуть, «зле» дзеркало можна розпізнати – на дотик воно холодне, і перед ним гаснуть церковні свічки.
Також віддавна у нас заведено завішувати вдома всі дзеркальні поверхні, коли хтось помирає. Ще бабуся розповідала, коли душа покидає тіло, вона може заблудитися у дзеркалі і назавжди залишитися в ньому, не знайшовши дороги на той світ. Ув’язнення душі у дзеркалі вважається великим гріхом і може обернутися для сім`ї бідою.
Вірять також, що через дзеркало можна навести вроки. Якщо зла людина подивиться у ваше дзеркало з побажанням зла, вони можуть справдитися. Тут дзеркало виступає як своєрідний накопи чувач і випромінювач негативної енергії.
Інший світ
Особливу роль дзеркала відіграють у гаданнях. До речі, відомий атрибут магів і цілителів – кришталева куля, також свого роду дзеркало. Відполірована поверхня кристалу має такі ж властивості, як дзеркало, але працювати з нею безпечніше.
Згідно з езотеричним вченням, дзеркало – свого роду тунель між нашим світом і тонкими світами. Істоти, які живуть у тих світах, через дзеркала можуть проникнути до нас. Самим їм сюди не втрапити, та люди зумисне чи з необачності допомагають їм. Найстрашнішим вважається дівоче гадання з дзеркалами.
Студентка Прикарпатського університету Оксана розповідає: «Про гадання з дзеркалами знала давно, але точну «інструкцію» отримали з курсу етнографії. Говорилося так – гадати можна на великі релігійні свята. Опівночі треба біля дзеркала встановити дві свічки, навпроти нього – інше дзеркало, так, аби утворився цілий коридор дзеркальних відображень. Потім слід довго вдивлятись у цю галерею і примовляти «суджений мій, ряжений, прийди до мене». Це гадання ми спробували на Андріївську ніч. Правда ніякого судженого я там не побачила», – посміхається дівчина.
Проте судячи з історій, які так люблять переповідати дівчата, буває, що суджений у дзеркалі з’являється і навіть виходить з нього. Та все ж найпопулярнішими є легенди, за якими із дзеркального коридору виходить нечисть…
Не даремно християнська церква засуджує гадання. Православна дівчина має обов’язково зняти перед цим натільний хрест. А католики спалювали жінок, яких звинувачували у гаданнях із дзеркалами.
Правильне місце
Відіграє дзеркало і свою роль у фен-шуї – вченні, яке з кожним роком стає все популярнішим і в Україні. «Дзеркало має властивості не тільки відображати, але й притягувати. Тому основне правило – розміщуй дзеркало так, аби воно відбивало тільки приємні речі», – розповідає менеджер Ольга, яка захопилася фен-шуєм три роки тому, коли довелося робити вдома ремонт.
«До речі, існує два основних табу щодо дзеркал. Перше – в жодному разі не можна вішати дзеркало навпроти вхідних дверей. Удача прийде, побачить своє відображення і вернеться. І друге – не варто розміщувати дзеркало так, щоб у ньому відбивалося ваше ліжко. Це призведе до частої зміни партнерів», – стверджує Ольга.
А от куди варто повісити дзеркало – так це на кухні, щоби у ньому відображався стіл, за яким ви вживаєте їжу. Зображення столу з наїдками буде множитися у дзеркалі і це принесе у дім багатство.
Поза наукою
Офіційна наука перелічених вище властивостей дзеркал не признає. «Думаю, що фактично більшість речей можна пояснити на основі законів природи. Зазвичай ми спираємося на факти, які не тільки описуються. Ми намагаємося їх відтворити. Якщо не вдається, ставимо величезний знак запитання і кажемо – ми тут не є фахівці, – розповідає Володимир Лущак, доктор біологічних наук. – Досвід мого спілкування з людьми, які цим цікавилися, а то були серйозні науковці, фізики вищого рангу, показує – якщо це існує, якщо це дійсно наука, то вона на дуже початковому стані і про щось серйозне говорити зараз доволі складно».
З іншого боку, наукою і не спростовуються магічні властивості дзеркал. А психологія каже – працює те, у що віриш. А от вірити чи ні – кожен вирішує сам.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.