Без категорії

Норовлива «Буковина-2010»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Чернівецькій області відгримів перший етап чемпіонату України з ралі. «Буковина-2010» зібрала більше 30 екіпажів. Підступні гравійні траси підкорилися далеко не всім.

Найцікавіший етап

Буковинські дороги для глядачів є менш видовищними, ніж, приміром, траси Херсонщини. Справа в тому, що на рівнинних етапах глядачі можуть бачити більше траси, ніж у буковинських лісах. Натомість звивисті дороги чернівецької області є значно цікавішими для пілотів. Велика кількість поворотів різної склад-ності, непрості погодні умови, гравійні траси – усе це робить етап одним із найскладніших у сезоні.

Родзинкою «Буковини» вже традиційно є мальовничий доп (спецділянка) «Шурдин». Його найвища точка, однойменний перевал, знаходиться на висоті 1173 м над рівнем моря. Це найбільш високогірний автомобільний перевал в Україні. Довжина цієї ділянки траси – 20 км. Ще однією особливістю цього року став трамплін на ділянці «Соняч-на долина».

Мазура підвів двигун

Для прикарпатського екіпажу у складі Степана Мазура та другого пілота Миколи Ільницького «Буковина-2010» спершу складалася досить непогано.
Мазур на цей етап орендував автомобіль у польської «конюшні» «Stec Ralliart». Від цього авто – Mitsubishi Lancer Evo IX – пілот був у захваті. Перед етапом він встиг «намотати» на ньому тільки 30 км (нормою, за словами пілота, були б 200 км).

Штурман Микола Ільницький, який їздив з Мазуром минулого року на етапі в Одесі, був спокійним. На запитання, чи складний етап, відповідав коротко: «Цікавий».

У класі повнопривідних автомобілів (N4), де виступали наші спортсмени, брали участь 11 екіпажів. Після перших двох спецділянок прикарпатці, які виступали під дев’ятим стартовим номером, утримувалися на цьому місці. Пройшовши третю ділянку, Мазур та Ільницький були вже восьмими.

А ось четвертий доп став останнім для них на цьому етапі. В автомобілі виникли проблеми – екіпаж приїхав на фініш із найгіршим результатом серед усіх заявлених класів.

Ввечері, на техобслуговуванні, причину знайшли – вийшов із ладу один з поршнів двигуна. За словами Степана Мазура, це досить рідкісна поломка, і цим вона стала ще прикрішою. Проблему вирішила б заміна силового агрегату, але ще одного «движка» механіки не мали. Довелося змиритися та прощатися з «Буковиною-2010».

Щоправда, Ільницький наступного дня продовжив ганяти карпатськими схилами. На своєму Evo VI він виконував роль «нуля», автомобіля безпеки перед проїздом бойових екіпажів.

Переміг чемпіон

Протягом етапу було заплановано 10 спецділянок. Та через погодні умови ввечері першого дня відмінили два глядацькі допи, які мали відбутися у центрі Чернівців. Рішення було справед-ливим, дощ перетворив міську бруківку на небезпечне покриття, яке можна було порівняти з льодом.

За два дні автомобілі подолали майже 130 км спецділянок. Показово, що із 32 екіпажів, які стартували першого дня, до фінішу етапу дійшли тільки 22. Троє зійшли через аварії.

У N4 трійку призерів склали діючий чемпіон України Олександр Салюк, Юрій Шаповалов та Валерій Горбань. У командному заліку, завдяки високим результатам Салюка і Горбаня, перемогла київська «Mentos Ascania Racing». Друге та третє місця завоювали ралійні дебютанти – столична «KOSA Racing» і харківська «ХАДО Моторспорт».

Наступний етап чемпіонату України – «Чумацький шлях», відбудеться на Херсонщині. Подія запланована на 5‑6 червня.


Переможці «Буковини-2010»

Клас N4. Олександр Салюк, Іван Герман. Mitsubishi Evo IX
Клас У10. Микола Чмих, Олександр Вільчинський. ВАЗ-2108
Клас А7. Сергій Фаюк, Віктор Артьомов. Ford Fiesta
Клас У12. Дмитро Ніколаєнко, Юрій Панасенко. VW Golf


Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.