Без категорії

Куди летить євро

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ситуація навколо євро щодня стає все похмурішою. За одну одиницю валюти старого світу на «Форексі» дають менше 1,4 долара. Фахівці відзначають: євро падає на фоні економічних проблем Греції – країна на межі дефолту. Фінансові проблеми також відчувають Португалія, Іспанія та Ірландія. На валютних ринках відбувається масовий збут євро і закупка долара.

На падіння євро трейдери та хедж-фонди поставили 8 млн. доларів, повідомляє The Financial Times. Такого тиску на євро з боку трейдерів не було за весь час існування єдиної європейської валюти.

«Репортер» поцікавився у фахівців, якого курсу гривні щодо долара та євро можна сподіватися:

Любомир Ерстенюк, заступник директора центрального відділення АТ «Індекс-банк» в Івано-Франківську:

«В Україні курс євро, як і в усьому світі, залежить від міжбанківського ринку «Форекс». Раніше, десь місяць-два тому, співвідношення євро до долара складало 1,46‑1,48, дотягувало навіть до 1,5. Фактично євро протягом останніх кількох років постійно зростало. Зараз, напевно у зв’язку з подіями у Греції, віра у євро похитнулася. Співвідношення євро-долар упало до 1,35. Відповідно, в Україні теж курс євро до гривні упав. Якщо дивитися на декілька днів чи тижнів наперед, євро не буде зростати, лише падати.

Падіння долара, можливо, пов’язано з тим, що є дефіцит гривні у людей – тобто немає і попиту на долар. Друге – дуже низька активність міжбанківського валютного ринку. Якщо раніше обсяги щоденного міжбанківського ринку доходили до 200 млн. доларів, то зараз він упав майже вдвічі. Та, мабуть, падіння долара надалі не буде. В нашій країні переміг експортно орієнтований президент. На мою думку, бізнес тих груп, що підтримують Януковича, працює на експорт. Тому вони не зацікавлені у падінні долара і росту курсу гривні».

Тарас Шкрібляк, заступник керівника служби продаж ПАТ «Плюс Банк»:

«Січень і початок лютого знаменувалися таким падінням євро, якого ніхто не очікував. Думаю, основна причина це погані економічні новини з єврозони. Та тут, певно, зіграла роль і спекулятивна річ. Звичайно, після таких новин, співвідношення євро та долара мало змінитися на користь останнього. Але не так суттєво. Думаю, на ринку відбулася певна спекуляція. Та за нашими прогнозами, через це «перегріте» падіння, найближчим часом має відбутися невеличка кореляція в бік зміцнення євро. Не суттєва, звичайно, адже євро впало занадто.

Дати однозначну оцінку, що буде далі, доволі важко. Усе залежить від багатьох речей, не тільки економічних. В Україні досить вагомими є і політичні чинники. Якщо вдасться грамотно скласти бюджет на 2010 рік, то різкі коливання на ринку пари долар-грив-ня навряд чи відбудуться. Дуже важливою новиною для українського ринку стало те, що нарешті закордонні інвестори повірили у гривню. Останніми днями знову почали укладатися форвардні операції – угоди за фіксованим курсом, наприклад, на місяць наперед. Це говорить про те, що на ринку найближчим часом буде більш-менш стабільно. В який бік він піде далі, залежатиме від прийнятого бюджету.

Єдине, що можу порадити людям, це зберігати свої заощадження у різній валюті».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.