Без категорії

Автошколи здають іспити

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Україні почалися перевірки автошкіл. Інструктори мають здати іспити, а автошколи пройти ліцензування. Постанова Кабміну про Порядок держакредитації закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та атестацію їх спеціалістів, з’явилась у травні минулого року.

Вже взимку начальник департаменту ДАІ МВС України Сергій Коломієць заявляв, що з 1 січня ДАІ почало акредитацію цих навчальних закладів. «Я вам гарантую, що більша частина з них не отримає акредитації», – говорив він тоді.Та реальні перевірки автошкіл Державтоінспекцією почалися тільки тепер. ДАІ почало зі столиці. До вересня всі автошколи України повинні пройти атестацію та отримати державні сертифікати на право навчати водійській майстерності. Окремі свідоцтва має отримати кожен автоінструктор. За 30 хвилин інструктори повинні відповісти на 30 запитань стандартних тестів з теорії та водіння, за якими здають екзамени кандидати у водії. Такий сертифікат має перешкодити непрофесійним інструкторам після звільнення з однієї автошколи працювати в іншій.

За підрахунками МВС, в Україні легально працює більше двох тисяч автошкіл. Від них вимагатимуть усі дозвільні документи, повноцінну матеріальну базу, автодром та обладнані автомобілі. Відтепер кожній автошколі визначать максимальну кількість учнів, які можуть тут навчатися. Це робитимуть у відповідності до можливостей закладу.

«Це не означає, що ми маємо міняти матеріальну базу, – каже Ігор Штогрин, заступник директора Івано-Франківської обласної автошколи Всеукраїнської спілки автомобілістів. – Її просто потрібно постійно удосконалювати. Але ми працюємо над цим».

Єдине, на що скаржаться в автошколах, – терміни для вдосконалення. Щодо погроз невидачі ліцензій, то, як каже Ігор Штогрин, звісно, до автошкіл будуть зауваження, але вони в змозі впоратися з ними. Мовляв, хто, як не автошколи, мають бути законослухняними.

Право навчати інструкторам і автошколам надаватимуть на п’ять років. Проте, стежитимуть за статистикою аварій. І якщо випускник закладу стане героєм кримінальних зведень, дочасної перевірки не уникнути.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.