Статті

Швидка для «десятки». Франківські волонтери відправляють на фронт реанімобіль

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

ГО «Громадська ініціатива Галичини» придбала чергову автівку для військових. Цього разу ─ реанімобіль для 10 окремої гірсько-штурмової бригади. Після технічного огляду та доукомплектування машину доправлять на передову. А разом із нею ─ гуманітарний вантаж, пише Репортер.

реанімобіль для "десятки" новини Івано-Франківська

Збирали навіть діти

Гроші на цю швидку волонтери збирали три місяці. Збір, кажуть, був непростий. Подеколи навіть думали, що не назбирають необхідної суми.

Були дні, коли переставали донатити й нічого не падало, ─ говорить волонтерка Галина Тягур. ─ Та в результаті до збору долучилося дуже багато людей. Хтось кидав гривню, хтось ─ десять, хтось ─ тисячі. Ми вдячні за кожну копійку.

Зокрема 20 тис грн та 400 злотих передали діти. Кошти збирали під час благодійних ярмарків.

В процесі цього збору траплялися чудеса, ─ каже волонтерка Людмила Лінник. ─ Зовсім маленькі діти провели чотири благодійні ярмарки, збираючи кошти на цю швидку. Це так зворушливо, коли ці маленькі кнопочки приходять і вручають тобі гроші. Ти просто стоїш і плачеш.

Читайте: Молитовний щит та інструктаж від Бога. Капелан зі Старих Богородчан про поїздки на передову (ФОТО)

Дуже приємно бачити, як їхні очі світилися від того, що вони змогли допомогти, ─ додає Галина Тягур.

Загалом вдалося зібрати 678 тис грн. З них 150 тис зібрали глядачі каналу «Рагу.лі», ще 1120 євро та 2235 грн – театр Mime IF, 30 568 грн пожертвувала журналістка Галина Філіпова.

Дуже велику суму коштів нам допомогла зібрати українська письменниця Дара Корній. Вона проводила онлайн-читання в Facebook і завдяки цьому зібрала близько 150 тис грн, ─ розповідає Людмила Лінник. ─ Також частину свого заробітку ─ 95 тис грн ─ віддали медики обласної лікарні, аби підтримати своїх колег на передовій. Були й великі суми від людей, який ми не знаємо. З іншого боку, ми зібрали значну частину суми ─ 260 тис грн ─ маленькими пожертвами.

 Збори є постійно

Запит на реанімобіль надійшов від військових 10 окремої гірсько-штурмової бригади. Зовсім скоро він евакуйовуватиме поранених бійців з поля бою. Та знайти потрібну машину теж виявилося непросто.

Автомобіль потрібен військовим, аби перевозити поранених. Не кожна машина може виконувати таку функцію, бо має бути можливість вставити туди ноші, ─ розповідає волонтер Назарій Чокой. ─ Також був непростим етап пошуку автівки, бо не в кожній є ці ноші. Тобто місце є, а ношей нема. А все тому, що, коли автомобіль списується чи продається, його максимально, м’яко кажучи, розкомплектовують. Тому це зайняло трохи часу. До того ж, з моменту контакту з продавцем до моменту купівлі пройшло два з половиною тижні. Для нас це довго.

Пригнали реанімобіль із Франції. Перед купівлею швидку оглянув механік організації, який дав свій висновок ─ автівка у чудовому технічному стані. Та перед тим, як вона поїде на передову, ще раз пройде техогляд. Крім того, її укомплектують усім необхідним обладнанням.

Читайте: Вулик змістів і взаємодопомоги. Як коломияни та приїжджі об’єдналися, аби стати сильнішими (ФОТО)

Автомобіль ми змогли придбати за 13 тис євро, ─ говорить Назарій Чокой. ─ Окрім цього, закупили для нього переносний дефібрилятор. Та й взагалі ще є над чим працювати.

На сьогодні відкритим залишається збір на безкаркасні ноші, які потрібні для перенесення військових. Вони легкі та компактні. Їх можна скрутити та причепити на рюкзак чи інше спорядження.

Автомобіль доїде туди, куди він може доїхати, ─ каже Чокой. ─ Та щоб донести пораненого бійця до машини, якщо він самостійно не може пересуватися, потрібні безкаркасні ноші. Це оптимальний варіант, перевірений у багатьох гарячих точках.

Попередньо ГО «Громадська ініціатива Галичини» збирає на 50 нош. Але волонтери кажуть, якщо вдасться зібрати на більше, то вони не пропадуть, бо насправді це розхідний матеріал.

Навіть філіжанка кави, яку ви сьогодні не вип’єте, а натомість задонатите волонтерам, яким довіряєте, може закрити певний збір. А збори є постійно, бо ж на носі зима і військовим потрібен теплий одяг, буржуйки, генератори, ─ додає Назарій.

ГО «Громадська ініціатива Галичини» допомагає нашим військовим з 2014 року. Лише автомобілів для ЗСУ волонтери вже перегнали – 112.

Рахунки для допомоги:

  • Картка 5363542308919464

ГО ГРОМАДСЬКА ІНІЦІАТИВА ГАЛИЧИНИ

Код отримувача 39320241

UA503366770000026000052515566

IВАНО-ФРАНКIВ.ФIЛIЯ АТ КБ “ПРИВАТБАНК”

картка № 5169330518077182

………………………………………

  • Рахунок в євро

ГРОМАДСЬКА IНIЦIАТИВА ГАЛИЧИНИ ГО

UA723366770000026000052511678

Назва банку/Name of the bank: JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

SWIFT code банку/Bank SWIFT Code: PBANUA2X

Адреса підприємства/Company address :UA 76004 м IВАНО-ФРАНКIВСЬК вул ГРУШЕВСЬКОГО д.21

…………………………………………………….

  • Рахунок в доларах

ГРОМАДСЬКА IНIЦIАТИВА ГАЛИЧИНИ ГО

UA403366770000026000052513030

Назва банку/Name of the bank : JSC CB “PRIVATBANK”, 1D HRUSHEVSKOHO STR., KYIV, 01001, UKRAINE

SWIFT code банку/Bank SWIFT Code: PBANUA2X

Адреса підприємства/Company address : UA 76004 м IВАНО-ФРАНКIВСЬК вул ГРУШЕВСЬКОГО, 21

…………………………………………………….

PayPal: lesya.kachurova@gmail.com

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.