Статті

Прикарпатські громади перераховують одноденний заробіток на ЗСУ (ФОТО)

Google+PinterestLinkedInTumblr

Координаційний центр допомоги військовим Прикарпаття Save Ukraine Now з початку повномасштабного вторгнення зібрав 1,7 млн доларів США. Гроші витратили на забезпечення комплексних потреб військових батальйонів на передовій.

За словами менеджерки координаційного центру Save Ukraine Now Ярини Мельник, нині 85% надходжень фонду – це одноденні заробітки робітників підприємств, а віднедавна й працівників структурних підрозділів територіальних громад, пише Репортер.

У перші дні повномасштабного вторгнення ми готові були віддати все до останнього, бо сподівалися, що це не затягнеться, – говорить Ярина Мельник. – Зараз же розуміємо, що ця війна надовго, а внески з кожним місяцем зменшуються. Ініціатива одноденного заробітку стала для нас приємним сюрпризом. Станом на зараз нам перераховують кошти дві громади – Дубовецька та Солотвинська. Також є внески від бізнесів. Загалом, надходження від перерахунку одноденного заробітку нині складають 85% фонду. Ми дуже сподіваємось, що інші громади теж долучаться і ми спільними зусиллями скоро прийдемо до перемоги.

Читайте також: Краса, що рятує. Любов Чернікова і Марта Пітчук зібрали з продажу хустин 176800 грн для ЗСУ (ФОТО)

Першою до наповнення фонду Save Ukraine Now долучилася Дубовецька громада.

Голова громади Павло Андрусяк каже, обрали саме цю ініціативу, бо людям важливо розуміти, куди йдуть їхні кошти та в який спосіб вони контролюються.

Дубовецька територіальна громада – невелика сільська громада, але в нас дуже багато людей, які сьогодні захищають Батьківщину. Допомагати їм – наш обов’язок, – говорить Андрусяк.

За його словами, місцеві волонтери допомагали військовим з перших днів війни – збирали кошти, закуповували амуніцію. І під час цієї роботи вони стикнулися з кількома проблемами. Перше – потреби окремих бійців не співпадали з потребами їхніх військових частин. Друге – неналагоджена логістика. Третє – не все обладнання та військова амуніція, закуплені дубовецькими волонтерами, мали відповідні сертифікати якості. Наприклад, рації мають бути тільки із захищеним зв’язком, пластини ‪бронежилету повинні бути простріляні, плитоноски – міцними.

До того ж, ми почали говорити про те, що до збору коштів варто долучитися працівникам бюджетної сфери – працівникам сільської ради, – розповідає Павло Андрусяк. – Тобто всі працівники, які отримують зарплату з бюджету – від службовців до прибиральниць – будуть перераховувати щомісяця одноденний заробіток у фонд Save Ukraine Now. Це приблизно 100 тис грн на місяць.

Обрали саме цю організацію, бо впевнені, що все ними куплене – сертифіковано. По-друге, обладнання, яке закуповує координаційний центр, отримують воїни з Івано-Франківської області. Тобто ми розуміємо, що в першу чергу допомагаємо своїм. По-третє, що дуже важливо, волонтери координаційного центру контактують з військовими частинами і не займаються самодіяльністю.

Читайте також: Від Коломиї до Бучі. Як канал «Наші бесаги» розповідає про смачну Україну й допомагає ЗСУ

А от тих працівників сільської ради, чиї рідні та близькі зараз на передовій, просять не переказувати гроші.

Ми розуміємо, що ці люди й без того витрачаються, тому просимо їх допомагати в інший спосіб, – каже голова громади.  – А загалом я вважаю, що це правильне рішення. Сподіваюся, що ми станемо прикладом для інших громад.

Вслід за Дубовецькою громадою перерахували одноденний заробіток Save Ukraine Now вирішили й працівники Солотвинської селищної ради. За словами голови громади Манолія Піцуряка, якщо хтось хоче допомогти, то зробити  це краще централізовано, через фонд координаційного центру

Зараз ми перерахували 39 тис грн – це одноденний заробіток апарату сільської ради, – розповідає Піцуряк. – Але інші структурні підрозділи теж будуть долучатися. В нас люди до цього нормально ставляться. У березні ми передали на армію, здається, 290 тис грн. Розуміємо, що хлопці воюють і потрібно закривати їхні потреби. А Save Ukraine Now купляє сертифіковану, якісну та перевірену техніку. Вони системно над цим працюють, проводять комплексні закупівлі.

До речі, днями координаційний центр Save Ukraine Now закупив та передав 10 багатофункціональних лазерних далекомірів для прикарпатських військових. Прилади дозволяють визначати відстань до ворожих об’єктів.

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.