Статті

Краса, що рятує. Любов Чернікова і Марта Пітчук зібрали з продажу хустин 176800 грн для ЗСУ (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Франківські мисткині – дизайнерка Любов Чернікова та художниця Марта Пітчук – розробили шовкову хустку, гроші з продажу якої передають на ЗСУ. За два місяці продали під дві сотні таких хусток і зібрали 176800 грн.

За цей час Чернікова й Пітчук додруковували кілька партій хустин. І попит на них не меншає. Тож нині мисткині не зупиняються. Готуються незабаром презентувати ще один дизайн. А згодом в магазині Любові Чернікової мають з’явитися й інші благодійні аксесуари, пише Репортер.

100% з продажу хустини «Марта» передають на потреби ЗСУ

Аксесуар та оберіг

Нині у магазині бренду «Chernikova», окрім хустини, яка так і називається «Марта», є ще три дизайни. Два узори Любов Чернікова малювала з килима – «Чорну» і «Білу», ще одна хустина «Вогняна» – з малюнком авторства її братової Анни Чернікової. Усі виконані на шовку, вартість – від 1200 до  1600 грн. 100% з продажу хустини «Марта» передають на потреби ЗСУ.

До того, як ми запустили продаж хусток «Марта», ми вже подивилися, що такий товар людям подобається. Підібрали пакування. Тобто, досвід мали, – розповідає дизайнерка Любов Чернікова.

Каже, аксесуари з візерунками якийсь час вже випускала, шукала зображення, яке б ідеально підійшло для хустини. Ідея надрукувати картину на шовкових хустках із благодійною метою виникла у них з Мартою Пітчук після повномасштабного вторгнення. 

Усі хустини виконані на шовку, вартість – від 1200 до 1600 грн

 Картину для хустки обирали разом.

«Мотанка на світлому. Західне Поділля» підійшла по всіх критеріях. В неї виразний український мотив, наявність живописних мазків, щоб одразу було зрозуміло, що на хустці – картина. А ще – світлий фон, у порівнянні з більшістю моїх картин, – говорить Марта Пітчук.

Цю картину з серії «Мотанка» Марта написала ще минулого року. В ній авторка поєднує зображення реальної жінки та оберегу. Вартість однієї хустини – 1500 грн. Партію із перших 46 хустин продали за кілька днів. 

Читайте: СБУ та інші відомства назвали Telegram-канали, яким не можна вірити (СПИСОК)

Було кілька стадій продажу. Починала їх Марта. Тож мисткині вирішили продовжити, хоча на початку наміру робити це не було. Додруковували кілька тиражів. І кожного разу вони мали попит.

Картину для хустки обирали разом

Хустки купують як франківці, так і українці по всій країні й з-за кордону. Так, недавно до Польщі поїхало аж 10 хусток до одного замовника.

Кожного разу ми радимося. Я кажу, Марто, хустки ще купують. Робимо ще рулон? І Марта каже, давай, робимо, – розповідає Любов Чернікова. – Люди, які купують ці хустки, можуть мати краплинку творчості, таланту і краси Марти Пітчук. Вона малює круті картини. Марта – як візитівка Івано-Франківщини та України. Для людей, які проживають за кордоном, це гарний сувенір. Думаю, її мотанки мають силу і є справжнім оберегом. Люди це відчувають, тому хочуть мати таку річ. А ми можемо з цього залучити гроші для захисників.

Читайте: Біда гуртує. Як українці в Європі допомагають тримати фронт (ФОТО)

Співпраця триває

Стартував продаж хусток з травня.  За цей час їх ініціативі вдалося вторгувати 176800 грн.  45500 грн вони передали на тактичне взуття, 30000 грн – на навушники, 7000 грн – на спорядження, 16500 грн – для зарядного пристрою, 30000 та 37800 для дронів, 10000 грн на москітні сітки, таблетки для води та одяг. Усі гроші за запитами перераховували волонтерам і волонтеркам, яких знають особисто.

45500 грн переказали на тактичне взуття

Франківка Марина Нагорняк підтримала ініціативу мисткинь і придбала хустину «Марта». Вона – шанувальниця творчості Любці Чернікової і Марти Пітчук. Розповідає, замовляла хустку через сайт. Коли прийшла в крамницю забирати, то це вже була одна з останніх відкладених.

Ми з чоловіком дарували картину Марти Пітчук родичам у США. У мене є кілька пальт Любці Чернікової. У неї дужі гарні вишиванки. Їхня колаборація мені сподобалася. Коли дізналася, що всі гроші передають на ЗСУ, то в мене не було жодних сумнівів. Я багатьом її показувала, але ще не вбирала. Вона чекає особливого дня, – говорить Марина Нагорняк. – Ця хустина – одразу і від Любці Чернікової і від Марти Пітчук. Два в одному. Красива робота втілена на красивій тканині. Це гарна річ для себе і на хорошу справу гроші. Я всім рекомендую. Така річ аж проситься в подарунок».

Наразі Чернікова і Пітчук вже обдумують новий принт та нову технологію

Каже, приємно також, що мисткині оприлюднили детальний звіт – це викликає довіру і спонукає й надалі підтримувати ініціативу. Тож Марина планує придбати хустину в подарунок.

Наразі Чернікова і Пітчук вже обдумують нові принт та технологію. Але деталей не розкривають.

У Марти є нова картина, яка дуже підходить на цей задум. Там – інші кольори, тож людина, яка вже має нашу хустину, зможе купити ще одну. Зараз я вирішила спробувати друк на іншій тканині. Я знаю якою має бути тканина і сподіваюся, мені це вдасться. Наразі пошук матеріалу триває, – розповідає Любов Чернікова.

Не тільки хустки

Хустина «Марта» – не єдиний внесок мисткинь у боротьбу з російським вторгненням. 

Марта Пітчук продає картини через аукціон у своїх соцмережах. За два аукціони їй вдалось зібрати 76000 грн. 100% вартості картин художниця передала волонтерам, які закуповують необхідне спорядження для наших захисників. 

Тепер готую новий аукціон, картина вже сохне, – говорить Марта Пітчук. – У вас є чудова можливість придбати мотанку і допомогти тим, хто цього потребує.

Також компанія з Фінляндії друкує мотанки Марти на чохлах для смартфонів. Повну їхню вартість передають для українських волонтерів у Європі. А з друзями з DigitalArtists.com художниця проводила аукціон, з якого вдалось виручити 660$. Гроші також передали волонтерам.

Марта Пітчук продає картини через аукціон. Їй вдалось зібрати вже 76000 грн на спорядження для захисників

Внесок Марти Пітчук – це приклад того, як краса і талант можуть рятувати світ, – говорить Любов Чернікова.

З початку російського вторгнення працівниці бренду «Chernikova» безплатно відшивали розгрузки, труси, фліски, балаклави, плащі, ковдри. Тепер Любов Чернікова шукає інші способи підтримати наших захисників.

Наші ресурси – не нескінченні. Якщо ти не допоможеш собі, то ти не допоможеш нікому. Зараз я розробляю ще окремі волонтерські товари, як от ці хустки, які можуть генерувати гроші на підтримку ЗСУ, але займати мінімально мій ресурс, – говорить Чернікова. – Разом з тим, менеджерки з продажу, дівчата, які продавали й обслуговували замовлення, мали великий наплив, замучилися.

Хустина «Марта» – не єдиний внесок у боротьбу з російським вторгненням

26 липня виповнюється 10 років з відкриття крамниці «Chernikova». На цей день запланований благодійний майстерклас із техніки вибійки. 

Наша крамниця користується популярністю, вона теж є візитівкою Івано-Франківщини. Я зараз ввожу в наші колекції техніку вибійки. Тож ми вирішили провести тематичний майстерклас, – розповідає Любов Чернікова. – Буде кілька суконь з майбутньої колекції. Ми набиватимемо орнамент на сумки чи футболки. Є попередній запис. Можна прийти і без запису, але матеріалів може не вистачити на всіх.

Провести майстерклас допомагатимуть майстрині з Косова та Зоряна Мартинюк. Гроші з майстеркласу передадуть на ЗСУ.

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.