Люди Статті

Ірма Вітовська – людина тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає нашу франківчанку – акторку Ірму Вітовську.

Днями її визнали найкращою акторкою 2018 року. Вітовська отримала нагороду за роль баби Прісі у містичній драмі про життя в зоні відчуження – «Брама».

Національна премія кінокритиків «Кіноколо» цьогоріч проходила вперше. Премією відзначали найкращі українські фільми, режисера, акторку та актора. Серед номінанток на найкращу акторку були також Анастасія Пустовіт – за роль у стрічці «Коли падають дерева», Олеся Жураківська – «Донбас», і Наталія Половинка – «Тера».

До теми: Відеоблогер Ігор Пустовіт став людиною тижня за версією “Репортера”

Роль бабці з Чорнобиля Ірма Вітовська вперше зіграла в 2015 році у виставі «Сталкери» в постановці Стаса Жиркова за п’єсою Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів». З того часу вистава щороку збирає аншлаги.

Тож, коли обирали героїню для містичного трилера Володимира Тихого, сумнівів не було. Молода й досвідчена Ірма Вітовська вдало вжилася в образ 86-річної довгожительки зони відчуження. Голов­на героїня баба Пріся час від часу вживає рідкісні галюциногенні гриби, спілкується з різними істотами і розповідає, як у молодості, за часів війни, вбила 12 німців. Залишилася баба Пріся з донькою, яку покинув чоловік, і онуком. Їй приходить попередження про швидку катастрофу, якій треба запобігти. Спокійне життя баби Прісі закінчується.

До теми: Патрульний Віталій Смолій став людиною тижня за версією “Репортера”

Ірма розповідає, що грим для зйомок займав три години. Тож у кіно бабу Прісю зіграла лише очима.

«Цей персонаж – непростий. Баба Пріся – представниця цілої епохи. І справа не лише у віці. В ній закладені певні знання і певний досвід, – говорить Ірма Вітовська. – Я абсолютно адвокатую свою героїню і точно знаю, що я тут граю. У фільмі складний пластичний грим, трохи інша історія, інша якість, ніж у виставі – мова кіно потребує інших акцентів».

До речі, навесні Ірма Вітовська стала «Жінкою України – 2018». Вона регулярно їздить у зону ­бойо­вих дій на Донбасі та є однією з небагатьох акторів, які публічно відмовились від зйомок у російськомовних проектах.

Цієї осені вийшов ще один фільм, в якому знялася Вітовська, – «Таємний щоденник Симона Петлюри». У стрічці вона зіграла Ольгу Петлюру. А вже цього тижня, 2 листопада, у франківському облмуздрамтеатрі можна переглянути виставу за участі акторки – «Оскар і Рожева пані». Початок о 18:00.

До теми: Франківська підприємиця Уляна Сочавська стала людиною тижня за версією “Репортера”

У цій виставі вона не лише зіграла одну з голов­них ролей, а й є ініціаторкою та організаторкою цілого проекту. Завдяки цій виставі за три роки вдалося зібрати близько двох мільйонів гривень на розвиток дитячої паліативної допомоги.

Якщо потрапите на виставу, не соромтеся сліз, – то будуть світлі сльози.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.