В Івано-Франківську оголосили переможців «Бюджету участі». На міську програму подали 272 проєкти на загальну суму 104 199 421 грн. 29 квітня голосування завершилося, тож є 62 проєкти-переможці, які отримали найбільшу кількість голосів у чотирьох категоріях.
«Репортер» розповість про найцікавіші.
І робота, і відпочинок
У категорії «великий» фінансування отримали 10 проєктів із 83. Зокрема, 300 000 грн виділять на обладнання для інклюзивної сонячної пекарні «Радість без меж» на Івасюка, 48. Автор проєкту Андрій Цікало вважає, що створення такої пекарні допоможе працевлаштуванню людей із синдромом Дауна.
«Сьогодні в Європі працевлаштовані приблизно до 15 % дорослих людей з ментальними розладами й синдромом Дауна. Вони працюють у кафе, пекарнях, бібліотеках, задіяні в торгівлі та ландшафтному дизайні. Облаштування інклюзивної сонячної пекарні частково допоможе вирішити цю проблему і у нашій громаді», – йдеться в описі проєкту.
Отримали фінансування й деякі освітні проєкти. Наприклад, за 299 950 грн куплять обладнання для бібліотек Нової української школи. Стільки ж витратять на інтерактивне обладнання для ліцею № 16. А от у ліцеї № 10 за 299 800 грн вирішили облаштувати «додаткові кабінети для поділу класів на групи, щоб вивчати другу іноземну мову». Грубо кажучи, ці гроші витратять на ремонт. Так само на ремонт отримає кошти і ліцей № 21 – 294 131 грн спрямують на покращення санвузлів. У Крихівецькому ж ліцеї за 299 003 грн модернізують їдальню.
Ще 299 000 грн виділять на «сучасне травматологічне відділення» міської лікарні № 1. В описі проєкту зазначається, що ремонту в приміщенні не було близько 30 років. За 300 000 грн облаштують пляж на березі Бистриці-Надвірнянської в районі Майзлів, а за 299 860 грн – сквер у Драгомирчанах.
Ще 299 965 грн отримають жителі Хоткевича, 54 на систему відеонагляду. Йдеться про так звану «китайську стіну». Мешканці будинку неодноразово скаржилися на хуліганів та вандалів, які нищать спільне майно. І сподіваються, що встановлення відеокамер цю проблему вирішить.
Альтернатива шкільним класам
У категорії «малий» визначали переможців серед 127 проєктів. Зокрема, підтримку отримало багато ідей, пов’язаних з освітою. Деякі з них доволі оригінальні, як от створення амфітеатру для дітей початкової школи імені Софії Русової.
«Амфітеатр під відкритим небом – креативна та безпечна альтернатива шкільним кабінетам, інтерактивний простір для проведення навчальних занять на свіжому повітрі, створення проєктів, перегляду пізнавальних презентацій, кінофільмів, організації навчання та дозвілля для 40 осіб одночасно», – йдеться в описі до проєкту.
Створять сучасний освітній простір під відкритим небом «Містечко майбутнього» і в ліцеї № 13.
«Актуальним є спорудження такого майданчику в умовах пандемії та карантинних заходів для збереження здоров’я дітей та педагогів. Відкриття класу під відкритим небом навчить роботі у неформальних умовах як вчителів, так і учнів», – переконані автори проєкту.
А от у школі № 26 з’явиться дослідницько-ігрова локація «Невгамовні». Це буде майданчик для фізичних вправ, який складатиметься із скеледрому, лабіринту, кругових треків, хоббітонів. Також там будуть розвивальні елементи: екостежина, музична стіна тощо. А для проведення досліджень встановлять термометр, флюгер і сонячний годинник.
Отримав фінансування і проєкт юридичного інституту. Він передбачає оснащення бактерицидними рециркуляторами шести великих лекційних аудиторій і 23 аудиторій для проведення практичних занять.
Також школи отримали до 100 000 грн на ремонти, купівлю меблів, обладнання, спортивного інвентаря тощо.
На пам’ятки голосів забракло
У категорії «ремонт малих вулиць» фінансування отримали вісім проєктів. Зокрема, за 820 380 грн відновлять заїзд до спортивної школи № 1, ліцею № 11 та переходу до ліцею № 3. Нині там зовсім немає тротуарів, а покриття на проїжджій частині – як після війни.
1 449 388 грн виділять на капітальний ремонт дорожнього покриття частини вулиці Василя Стуса до ліцею № 10. За словами авторів проєкту, порівняно з іншими вулицями мікрорайонів Позитрон та Каскад, ця перебуває у найгіршому стані.
1 496 000 грн виділять на відновлення дорожнього покриття вулиці Стефінина в Чернієві. А 1 440 000 грн – на ремонт вулиці Цьоклера. Тротуари там у катастрофічному стані. Ситуація погіршується восени та навесні, через калюжі діти вимушені йти до школи проїжджою частиною.
По півтора мільйони гривень піде на проєкти щодо ремонту вулиць Черемшини, Котляревського, Кобринської. За стільки ж відремонтують вулицю Степана Бандери у селі Драгомирчани.
А от у категорії «об’єкти культурної спадщини» фінансування отримав лише один проєкт. Йдеться про церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Березівці. В першу чергу там потрібно відновити покрівлю, аби стіни не затікали. А в майбутньому автори проєкту планують займатися духовним туризмом, проводити екскурсії та організовувати духовні фестивалі.
Загалом у цій категорії було 18 проєктів. Більшість з них стосувалися фасадів пам’яток архітектури в Івано-Франківську. Та, на жаль, вони не набрали достатньої кількості голосів.
Comments are closed.