Люди Статті

Дитина, яка вижила – людина тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає новонарод­женого хлопчика, який, сам того не знаючи, потрапив у заголовки новин минулого тижня. Напередодні Дня захисту дітей його якась невідома особа (спершу збиралися написати – жінка, потім – людина, але зупинилися таки на особі) викинула на смітник.

Дитину врятували перехожі та медики.

У п’ятницю, 28 травня, близько шостої вечора на вулиці Сухомлинського у Франківську на смітнику виявили новонароджену дитину. Молода пара, яка саме викидала непотріб, почула дитячий плач. У чорному пакеті лежало немовля з пуповиною, загорнуте в рушник. Налякані, вони покликали на допомогу чоловіка, що сидів у машині неподалік. Одразу покликали поліцію та швидку.

Малюка, який важив 2,6 кг, забрали в обласну дитячу лікарню в тяжкому стані з переохолодженням. За словами лікарів, хлопчик потрапив до них з температурою 34,2. З моменту народження минуло десь дві години.

«Пуповина мала рвані краї, не перев’язана, – каже Антоніна Карабінович, дитяча анестезіологиня обласної дитячої лікарні. – Можливо, вона була відір­вана або перекушена».

Хлопчика врятували, нині він почувається добре.

«Зараз дитина перебуває у стабілізованому стані, – говорить В’ячеслав Банасевич, завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених дітей обласної дитячої лікарні. – Плануємо перевести хлопчика у відділ патології новонароджених дітей. Дитині 37 тижнів. Загалом вона здорова».

Хлопчика навіть відвідав глава УГКЦ Святослав Шевчук під час свого візиту до Франківська.

Один з рятівників дитини, Богдан Нагорняк, розповідає, що малий, як то кажуть, народився в сорочці. Бо за кілька хвилин після порятунку до баків приїхав сміттєвоз. Комунальники могли не звернути уваги на пакет.

Тим часом поліція розшукує матір, яка викинула власну дитину. Лікарі кажуть, що це могло бути у стані післяпологової депресії, тому тепер вона може повернутися за сином. Її вчинок кваліфікують як «залишення новонародженого у небезпеці». За це частиною 2 статті 135 Кримінального Кодексу України їй світить обмеження або позбавлення волі до трьох років.

«Репортер» хоче нагадати, що, у випадку важких життєвих обставин, можна залишити дитину у «Вікні життя». Їх у Франківську два: у соціально-реабілітаційному центрі Містечка Милосердя Святого Миколая, що на вулиці Вербовій, 8, та біля пологового, на Чорновола, 44.

Але точно не можна викидати на смітник – в депресії, в розпачі, у будь-якому стані. Ні дітей, ні кошенят, ні цуценят, нікого живого викидати не можна.

А хлопчику таки пощастило. Сподіваємось, його чекає гарна доля.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.