Спорт

Стрибки на місці. Ворохта приймала чемпіонат України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулої п’ятниці, 11 березня, у Ворохті завершився чемпіонат України зі стрибків на лижах з трампліна та лижного двоборства. Спорткомплекс «Авангард» традиційно приймає літні та зимові змагання з цих видів спорту, адже є найкращим в Україні. Проте не завдяки інфраструктурі та оснащеності, а через те, що йому фактично немає альтернативи.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Школа олімпійського резерву та навчально-тренувальна база у Ворохті зі стрибків з трампліну колись вважалися найпотужнішими на весь СРСР. У числі перших в Європі на «Авангарді» встановили холодильну установку для штучного заморожування льоду. Але в середині 1990-х для школи та бази настали важкі часи: фінансування практично не було, а колись якісні трампліни поступово приходили в дедалі гірший стан.

З 2008 року «Авангард» належить Раді профспілок Івано-Франківської області, але цьому передували суди за право володіння базою. Як зазначає інвестор, директор ТОВ «Захід-ЛТД» Володимир Корж, тоді, вісім років тому, на навчально-тренувальний комплекс претендувало фізкультурно-спортивне товариство «Україна», але профспілкам вдалось довести, що базу побудували на їхні внески, тож саме їм вона має належати.

У 2014 році була спроба передати «Авангард» у державну власність, і справа знову дійшла до суду.

«На сьогодні профспілки виграли справу в Івано-Франківському господарському суді, адже сторона держави не має жодного документу, який би доводив підстави їхнього позову», — наголошує Володимир Корж.

За його словами, державі стало цікаво отримати цю базу лише після того, як Рада профспілок разом з інвесторами провела там ремонт.

«Коли ми укладали інвестиційну угоду, «Авангард» розвалювався. Ми перекрили дах, зробили кухню, поміняли троси на підйомниках, а держава за всі роки не вклала ні копійки, — говорить Корж. — Ми зробили з нуля спортзал, підлогу. Переробили каналізацію, світло, опалення. Такого не було зроблено за всі часи».

На базі постійно проходять тренування Спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву у Ворохті, яка за півстоліття існування підготувала не одного учасника Олімпіади. Інвестор наголошує, що попри наявні недоліки, база у задовільному стані, і проблем для змагань і тренувань практично немає. «Нещодавно були змагання, і вони пройшли нормально, проблем з нашого боку ніяких не було, — каже Корж. — Спортивна ж школа, яка працює на нашій території, за всі роки не заплатила жодної копійки ані за світло, ані за воду».

Проте у самій СДЮСШОР про стан «Авангарду» відгукуються не так оптимістично.

«Матеріальна база не відповідає сучасним вимогам для проведення змагань», — говорить директор школи Дмитро Дутчак. Фінансування, яке заклад отримує з обласного бюджету, вистачає лише на зарплату дев’ятьом тренерам-викладачам, а на технічну базу та інвентар кошти не виділяються. Втім у школі зараз займаються 220 дітей у секціях стрибків на лижах з трампліна та лижного двоборства. Також у штаті — тренер з хокею, який працює на базі калуської льодової арени.

Дмитро Дутчак говорить, що зараз із п’яти трамплінів у задовільному стані лише три — К-15, К-75 та К-90. «Також ми хочемо відновити трамплін К-40, але він у запущеному стані, ми почали вирубувати там ліс», — розказує директор. Школа сподівається отримати від Федерації лижного спорту України снігову пушку, адже у безсніжні зими вихованці тренуються на штучному покритті. Окрім комплексу трамплінів, діти займаються також у тренажерному залі ворохтянської школі та у спортзалі «Авангарду».

Недешеве й екіпірування для «лижників, що літають». Фахівці стверджують, що на сезон спортсменові, який виступає на міжнародних змаганнях, потрібно до 15 тис. доларів. Допомагає вживаний інвентар із сусідньої Польщі, який можна купити дешевше.

Дмитро Дутчак зізнається, що спортсмени з Івано-Франківщини на нещодавньому чемпіонаті України виступили не надто вдало. Більшість переможців — вихованці Кременецької школи, що на Тернопільщині, а з прикарпатців чемпіоном України серед дорослих став лише Віталій Калініченко.

Попри це, у школі є перспективні спортсмени. «Калініченко — член збірної України зі стрибків з трампліна, виїжджає на етапи Кубку світу та змагання FIS. Також є Андрій Васкул 1999 року народження. Він кандидат у збірну, — розказує директор СДЮСШОР. — Окрім того, одноліток Андрія, Ростислав Баревич — кандидат у збірну з лижного двоборства».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.