У суботу, 28 лютого, обласна Федерація футболу отримала нового очільника. Анонсованого «перезавантаження» не відбулося – Тарас Клим просто втратив приставку «в.о.» і став повноцінним головою. До позачергової звітно-виборчої конференції Клим підійшов єдиним претендентом на посаду, тож боротьби не вийшло. Проте він підготував собі козир у рукаві – перспективу появи у Франківську сучасного футбольного стадіону за кошти УЄФА. Бо, незважаючи на те, що Прикарпаття залишається без професійного футболу, місто потребує альтернативи напіврозваленому «Руху».
Останній конкурент Тараса Клима – Володимир Шкварилюк – знявся лише за кілька днів до виборів і пояснив своє рішення так: «Вважаю правильним дати громаді можливість отримати обіцяний стадіон».
Гроші на будівництво стадіонів в Україні УЄФА виділяє в рамах програми «HatTrick». У 2012 році стартувала третя частина проекту, розрахована на чотири роки. Протягом цього періоду Федерація футболу України має отримати 3 млн. євро інвестицій, а також до 1,5 млн. так званих солідарних виплат за успіхи в розвитку футболу.
Франківський стадіон має бути стандартним – 105 на 68 м, зі штучним покриттям, місткістю до 1000 посадочних місць, з адмінспорудою, освітленням і парковкою. Призначення – для дитячо-юнацького та аматорського футболу.
Але тут постала проблема: у місцевої федерації не виявилося земельної ділянки під стадіон, що було головною вимогою УЄФА. Проте цього разу міська влада спрацювала оперативно (значно оперативніше, ніж, наприклад, тоді, коли треба було відремонтувати частину дороги під чемпіонат Європи зі спортивної ходьби). Уже 19 лютого міськрада виділила 1,5 га біля «Руху». Тепер цю ділянку має схвалити УЄФА.
Футбольна громадськість одразу ж поцікавилася процедурою, за якою освоюватимуть єврокошти. За словами Тараса Клима, облфедерація не матиме до грошей жодного стосунку.
«Гроші – в УЄФА. Не в Федерації футболу України і не в нашій обласній, – наголошує Клим. – Коли подамо заявку в ФФУ, і УЄФА переконається, що земля виділена, тоді шукатимуть підрядну організацію, якій і перерахують кошти. А підрядники, коли здадуть стадіон «під ключ», передадуть його на баланс федерації».
При цьому, поки що невідомо, як саме обиратимуть підрядників. Тарас Клим зазначив, що, можливо, УЄФА сама опікуватиметься процесом або залучить для цього ФФУ.
Будівництво нового стадіону, звісно, не вирішує проблеми «Руху», який залишається найболючішим місцем усього спортивного Прикарпаття. Проте він стане якісною базою для занять дітей та молоді, і, до того ж, завдяки штучному покриттю буде в хорошому стані цілорічно. Тим більше, зараз у Франківську вже обережно заговорили про відродження професійного футболу, що пов’язують із новоствореним клубом «Галичина».
Comments are closed.