Соціум

Юристи розповідають майбутнім поліцейським та правникам про люстрацію

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Наприкінці листопада для студентів двох франківських вишів — Прикарпатського факультету Національної академії внутрішніх справ України та Університету права ім. Короля Данила Галицького розпочався курс лекцій у рамках інформаційної кампанії в Західному регіоні України «Законна люстрація».

Першими 30 листопада отримали можливість послухати лекції про люстрацію майбутні поліцейські та слідчі, що навчаються у Прикарпатському юридичному інституті Львівського державного університету внутрішніх справ. Кажуть, що тема для них була дуже цікавою та актуальною. А 8 грудня лекції прослухали студенти  Університету права ім. Короля Данила Галицького.

В ході лекцій студенти дізналися про поняття люстрації, її види, суть процедури та державної політики очищення влади, зрозуміли, хто підпадає під люстрацію та який механізм її впровадження.

Під час занять студенти проявляли особливу активність та задавали багато питань.  Особливо цікавим для них стало питання люстрації суддів. Кажуть, що лекція була пізнавальною та змістовною, тим паче, що по навчальній програмі такої теми не торкалися.

Лектором виступив юрист МГЦ «Еталон» Іван Петрович Ватутін.

Мета лекцій — підвищення обізнаності студентів щодо процедур та державної політики очищення влади (люстрації), а також підвищення розуміння поняття «люстрація», роз’яснення механізму її здійснення відповідно до закону, пояснення хто підпадає під люстрацію, неприпустимість так званої сміттєвої люстрації і т.д.

Довідково: проект «Cправедливе правосуддя» фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і працює в Україні з жовтня 2011 року. Проект розроблений з метою продовжити ініціативи, впроваджені проектом USAID «Україна: верховенство права (UROL), який діяв з 2006 по 2011 рік.

У співпраці з Урядом та громадянським суспільством України, Проект «Справедливе правосуддя» надалі підтримуватиме вдосконалення ключового законодавства на завершення судової реформи, покращення судової практики і процедур задля формування більш ефективної, підзвітної та прозорої судової влади. Він також працюватиме на зміцнення довіри суспільства до судової влади через підвищення рівня обізнаності громадськості та ЗМІ з процесом реформування судової системи, а також участі громадянського суспільства у ньому. Проект також сприятиме діалогу між суспільством та судами заради покращення доступу громадян до правосуддя.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.