Соціум

Як розвивається алкоголізм: стадії небезпечної хвороби

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Алкоголізм – небезпечне пристрасть, яка дуже швидко стає хворобою. При відсутності адекватного лікування вона досить швидко прогресує, розвивається за кількома послідовним етапам, які мають ряд характерних ознак і небезпечних наслідків. Дізнавшись, як розвивається алкоголізм, можна виключити погіршення ситуації, оскільки важкі і складні форми важко піддаються лікуванню.как развивается алкоголизм

На всіх етапах лікування потрібно професійна психологічна підтримка. Своєчасну допомогу алкозалежним в Харкові надають в спеціалізованому реабілітаційному центрі.

Етапи розвитку алкогольної залежності

Як і будь-яка інша хвороба, алкоголізм вимагає своєчасного діагностування та лікування. Звичка розвивається поступово, на кожному етапі спостерігається підвищена потреба у випивці. Людина перестає контролювати ситуацію, його все менше цікавить те, що відбувається навколо, він перестає стежити за зовнішнім виглядом. Основна небезпека хвороби криється саме в її швидкоплинність і непомітності. Те, що починається як невинне захоплення і періодичне вживання поступово переростає в згубну звичку, яка не відпускає людину. Між келихом вина, випиває перед вечерею для додання смаку страви і останньою стадією проходить всього кілька років.

Перша

Далекий від медицини людина не завжди зможе розпізнати зароджується хвороба. Алкоголізм на першій стадії часто має такі риси:

  • поступовий розвиток потягу до спиртного, яке і стає першою ознакою розвитку захворювання;
  • поява провалів в пам’яті, причому забувати алкоголік спочатку буде лише деякі епізоди, але з часом ситуація погіршується;
  • неврастенія та інші психічні розлади;
  • втрата контролю над випитим;
  • розвиток толерантності до міцних напоїв;
  • системне вживання алкоголю.

Нерідко виявляється алкоголізм як звичка, яка поступово переростає в стійку залежність. Самостійно людина зможе відмовитися від спиртного тільки на першій стадії. Саме на початковому етапі рідко виявляються порушення в роботі інших органів, хоча етанол згубно впливає на всі внутрішні системи. Добре помітні зниження апетиту, блювота, нудота і рідкий стілець. Центральна нервова система негативно реагує на алкоголь – з’являється оніміння в одному або відразу декількох ділянках тіла, запалюються периферичні нерви, що супроводжується гострими болями. Це характерно саме для першої стадії залежності.

помощь алкоголикам в Харькове

Щоб позбутися від небезпечного пристрасті, рекомендовано звернутися до досвідчених фахівців. Дізнатися більше про послуги, запропонованих програмах відновлення пропонує на своєму сайті https://atmo-sfera.org/ реабілітаційний центр для алкоголіків.

Друга

На другому етапі розвитку пристрасті з’являється вже абстинентний синдром. Алкоголік постійно хоче похмелитися для зменшення ознак інтоксикації. Вживає алкоголь людина систематично, він може міняти звички, тому багато часу проводить в компанії таких же залежних. Без випивки не обходиться жодне свято. Розпізнати другу стадію нескладно по ряду ознак:

  • зміна настрою – при відсутності алкоголю людина стає агресивною, дратівливою, замкнутим;
  • постійні провали в пам’яті;
  • депресивні стани, повну байдужість до всього, що не пов’язане зі спиртним;
  • бажання випивати більше – постійне збільшення дози;
  • відсутність розслаблення, ейфорії після випитого.

Практично всі ознаки в тій чи іншій мірі присутні у всіх людей, що доведено статистикою наркологів. Поступово людина стає млявою, байдужою, апатичним, байдужим до всього того, що відбувається. Він може кидати роботу, спостерігаються проблеми і в сімейному житті. На тлі постійного вживання спиртного виникають сварки, що нерідко закінчується розлученням.

Третя

Саме на цьому етапі у хворого різко змінюється характер, психологічний стан стає нестабільним. Нерідко виявляються перепади настрою. Людина стає похмурим, озлобленим, байдужим або агресивним. Нерідко такі стани змінюють один одного. Для третього етапу характерні такі ознаки:

  • неврологічні порушення, які характеризуються тремором, порушенням координації рухів;
  • втрата професійних і побутових якостей;
  • порушення короткочасної пам’яті;
  • мимовільні сечовипускання і дефекації.

Характерна і хронічна інтоксикація, спровокована постійним вживанням етанолу і з’явилися руйнуваннями в печінці. У хворого може виникати блювота, він може втрачати свідомість, апетиту немає, а живіт збільшений – до цього призводять ураження печінкової паренхіми.

Четверта

Це заключний етап, при якому навіть кількох грамів спиртного досить для сп’яніння алкоголіка. У людини відбуваються вже небезпечні і часто незворотні наслідки у внутрішніх органах, пацієнт втрачає соціальні зв’язки, деградує.

Щоб не допустити небезпечних проявів, рекомендовано звернутися до фахівців, які допоможуть вирішити психологічні проблеми, позбутися від хворобливої тяги, повернутися в соціум.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.