Соціум

Волонтер з-за океану

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Андрій Селезень родом із Яремче, нині працює далекобійником у США. Об’їздив усю Америку вздовж і впоперек. Він майже постійно в дорозі. Спілкуємося з ним і інтернеті, по скайпу. Андрій описує місця, якими якраз їде. Каже, наразі повертається з Пенсильванії в Чикаго. За вікном у нього – неймовірна золота осінь. А у Франківську сиро, туман і глибока ніч…

10807806_1552136218331938_1757307507_n

У США Андрій переїхав вісім років тому, живе в Чикаго. З того часу вдома ще не був. Коли в Україні почалася війна, каже, рвався додому.

«Хотів їхати на передову, – говорить далекобійник. – Але мої друзі в Україні пояснили, що добровольців вистачає. І якщо я дійсно хочу допомогти, то краще грошима. Мовляв, так з мене буде більше користі».

Почав допомагати другові, який зараз служить, потім іншим хлопцям. А потім майже випадково, через концерт «Океану Ельзи» у США, вийшов на активістів і волонтерів, зокрема й на громадську ініціативу «Поранені SOS».

«Побачив оголошення від Оксани Кириченко, що на аукціоні розігруються квитки на концерт, а гроші пі­дуть на термобілизну для військових, – говорить Андрій. – Моя ставка виграла – 1700 доларів. Але на концерт не пішов, подарував квитки другові».

Далі через ту ж Оксану Кириченко молодий чоловік вийшов на активістку Галину Карпенські. Вона також організовує такі аукціони. Є спільнота у соцмережі Фейсбук. Тут виставляють лоти з України – картини, вишиванки, фотографії, прикраси. Усі вилучені кошти йдуть на доброчинність. На тому аукціоні Андрій купив собі вишиванку, а гроші віддав на медичний батальйон «Гіппократ». Потім знову надіслав чималу суму. Зараз він замовив для них тактичні медичні рюкзаки з усім необхідним. Ціна одного – 800 доларів.

«Готовий був купити, але шукав, як швидше передати їх в Україну, і натрапив на хлопаку з Нью-Йорка, – розповідає Андрій. – Він помагає львівським волонтерам. Такі самі рюкзаки передає, але робить їх сам. Просто замовляє порожні наплічники, а всі необхідні медикаменти закуповує оптом. Пізніше розфасовує по рюкзаках. Так виходить удвічі дешевше».

7162747

Про всі благодійні аукціони Анд­рій розповідає знайомим, аби також долучалися. Каже, ще хоче там прикупити собі писанку, рушник та ікону.

«В майбутньому це будуть такі сімейні реліквії, – мріє він. – Не просто речі, а з якоюсь історією, пов’язані з чиїмось врятованим життям».

Також Андрій дуже уважно слідкує за тим, що відбувається вдома. Прокидається та одразу до новин. Обурюється результатами виборів. За його словами, кандидатів, які перемогли в Україні, в Америці просто б зацькували. Йому подобається сотник, а тепер уже й нардеп Володимир Парасюк. Постійно за ним слідкує. Каже, навколо таких людей і треба об’єднуватися.

 «У мене є дуже багато друзів, які давно сюди приїхали, – розповідає Андрій Селезень. – Звертався до них за допомогою. Отримав відповідь:«Вони там в Україні вибирають тих самих людей, які посилають солдатів на смерть, а потім жаліються, що все погано». Чесно кажу, дуже багато американців взялися б допомагати, якби побачили, що в Україні дійсно щось міняється. Але знов – ті самі обличчя».

Цікавляться нашою ситуацією й самі американці. «Коли почують, що я українець, то питають, як там у нас, що діється? – говорить Андрій. – І спробуй їм те все пояснити, вони того не розуміють».

Ще каже, коли тільки перебрався у США, то тут про Україну майже нічого й не знали. Через акцент Андрія плутали з росіянами.

«А зараз навіть самі росіяни приховують свою національність, кажуть, що вони десь із Казахстану чи звідкілясь іще, але не з Росії, – сміється далекобійник. – Нині у США до них ставлення не найкраще. Наприклад, їм значно важче знайти роботу».

Ще в Чикаго Андрій Селезень ходив на перегляд кінопроекту «Вавилон 13». Познайомився там з багатьма хорошими та небайдужими людьми.

 «Ми спілкуємося, помагаємо один одному із пересиланням різних речей, із грошима, – говорить він. – Десь комусь на щось бракує – скидаємося. Це люди, які себе зарекомендували, ті, що діють. До них є довіра».

За словами Андрія, таких у США багато. Це не формальна організація, там нема лідерів, просто є люди, які діють.

«Надходить перевірена інформація, що комусь потрібна допомога, тоді ми зідзвонюємося, домовляємося, – розповідає молодий чоловік. – Це приклад самоорганізації людей, які хочуть щось робити і роб­лять. Ніхто не кричить: а давайте те і те, а в результаті – пшик. Якщо в Україні почнуть щось робити, люди почнуть об’єднуватися, саморганізовуватися, тиснути, тоді й влада змушена буде рухатись. Не можна розслаблятися»

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.