Соціум

Війна, дипломатія, бізнес, 5 березня – чим жила Україна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Ворог зірвав евакуацію з Маріуполя, а СБУ застрелила високопоставленого зрадника.

Чим жила Україна 5 березня, повідомляє Репортер з посиланням на інформацію, яку зібрало НВ.

5 березня новини Івано-Франківська

● Ціль — Київ та Харків. Російські окупанти зосередили свої основні зусилля на оточенні Києва та Харкова. Також війська РФ планують вийти на адміністративні кордони в Луганській та Донецькій областях та надалі створити сухопутний коридор із окупованим Кримом. Про це йдеться у звіті Генштабу ЗСУ щодо ситуації на фронті.

● Окупанти зірвали евакуацію з Маріуполя. Російські агресори порушили домовленості про «зелений коридор» для евакуації з обложеного Маріуполя мирного населення.

● У міськраді заявили: «У зв’язку з тим, що російська сторона не дотримується режиму тиші і продовжила обстріли як самого Маріуполя, так і його околиць, з метою безпеки евакуація населення переноситься! Додаткову інформацію про евакуацію буде розміщено найближчим часом. На цей момент йдуть переговори з РФ про встановлення режиму тиші та забезпечення безпечного гуманітарного коридору».

● А мер міста Вадим Бойченко в Telegram написав: «На жаль, у момент, коли ми вже були готові, почався обстріл регулярною армією Російської Федерації по тому коридору, яким ми повинні були рухатися».

● Евакуація з української Волновахи (місто на північ від Маріуполя, на дорозі до Донецька) також зірвалася через обстріл з боку окупантів.

● Херсон не здається. У Херсоні знову зібрався мітинг патріотів перед ворожими дулами. І це не зважаючи на те, що окупанти підтягли під Херсонську ОДА силовиків та навіть стріляли у повітря.

● У місті перед будівлею ОДА стоїть військова техніка агресора, залізничний вокзал та морський порт знаходяться під контролем росіян. Мер Херсона Ігор Колихаєв заявив, що російські війська не пропускають у місто фури з гуманітарною допомогою.

мітинг у Херсоні новини Івано-Франківська

● Але росіянам не вдалося зняти постановочне відео, на якому б херсонці «щасливо» зустрічали ворога і розбирали гумдопомогу від ворога. Українці вийшли у місто з українськими прапорами та відмовилися приймати товари від росіян.

● Відповість за бомбардування Чернігова. Опівдні українські військові збили над Черніговом, який постійно бомбардує авіація окупантів, ворожий штурмовик. Його пілот, що катапультувався, взятий у полон. Він назвався майором Красноярцевим з військової частини 8689 і сказав, що це був його перший виліт на Чернігів.

● «Намагався втекти, але його зловили, — пояснили у ВСУ. — Не для збереження йому життя, а для міжнародного трибуналу за всі злочини, які його країна вчинила проти України та її людей. За всіх жінок, дітей, чоловіків, чиї життя вони забрали».

● Ворога потрібно знати поосібно. Головне управління розвідки Міноборони оприлюднило список військових льотчиків з Білорусі, які завдавали ударів по мирному населенню та інфраструктурі України.

● Там заявили, що йдеться про особовий склад бригади армійської авіації, яка здійснює бойові вильоти з аеродрому РБ Ліда. У списку — понад 100 військових льотчиків різних звань — від лейтенанта до полковника.

● Закрийте небо. Президент Володимир Зеленський у новому зверненні до співвітчизників розкритикував НАТО за небажання закрити небо над Україною та наголосив на героїзмі українців, які вже дев’ять днів відбивають повномасштабну агресію Росії.

● Застрелено високопоставленого зрадника. Співробітники СБУ у момент затримання застрелили Дениса Кірєєва, представника української переговорної делегації у Гомелі (де відбуваються зустрічі вітчизняних переговорників із росіянами). За даними УП, його підозрювали в держзраді, — СБУ мали точні дані про його зраду, зокрема й телефонні переговори.

● Кірєєв брав участь у переговорах делегацій України та Росії у Гомелі 28 лютого. Як він опинився у складі нашої делегації та за що відповідав — невідомо. У минулому ця людина працювала першим заступником голови правління тоді ще державного Ощадбанку, а до цього був членом наглядової ради іншого держбанку — Укрексіму.

● Шуфрич знайшов час поселфитися? Затриманий учора столичною теробороною на одному з блокпостів народний депутат ОПЗЖ Нестор Шуфрич заявив, що не знімав військових об’єктів, а робив селфі. І навіть, мовляв, наказав своїй охороні не вступати у протистояння із тероборонцями. Шуфрич запевняє, що зараз «історія закінчена».

● Рейтинги, до побачення. Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило рейтинги 26 російських сировинних компаній. Йдеться, зокрема, про найважливіші для економіки країни-окупанта структури — Газпром, Татнафту, НОВАТЕК, ЛУКОЙЛ, Башнефть, Северсталь, Норнікель і Русал.

● Своє рішення про зниження рейтингу у Fitch пояснили «серйозним потрясінням для всього операційного середовища в Росії» і падінням фінансової гнучкості.

● Fitch також знизив рейтинги 32 російським банкам, включно з Ощадбанком, Альфа-банком та Тінькофф-банком.

● Країна-агресор втрачає інтернет. Компанія Cogent Communications вже починає зупиняти обслуговування російського інтернету. Це останній крок до повної ізоляції Росії від світових онлайн-спільнот. Про це повідомляє The Washington Post.

● Видання зазначає, що Cogent Communications є одним із найбільших у світі постачальників так званої «магістралі Інтернету» — щось подібне до автомагістралі, що з’єднує різні області країни. Серед її клієнтів — російський Ростелеком, найбільший інтернет-провайдер у Росії, який обслуговує безліч держсайтів.

● Samsung прощається з РФ.

Південнокорейська компанія Samsung Electronics заявила, що постачання продуктів до Росії було припинено через напад Росії на Україну, повідомляє Bloomberg. Як пише агентство з посиланням на співрозмовника, знайомого з цим питанням, призупинено експорт усієї продукції Samsung, від чипів до смартфонів та побутової електроніки.

● Компанія є провідним продавцем смартфонів у РФ з часткою ринку трохи більше 30%. Продаж смартфонів там становить близько 4% світового доходу від смартфонів. Згідно зі звітом Hana Financial Investment, продаж напівпровідників становить менше 0,1%. Також у Samsung є завод із виробництва телевізорів у Калузі.

● А в Білому домі розглядають можливість заборони імпорту в США сирої нафти з Росії. Ведуться переговори щодо впливу такого кроку на американських споживачів та глобальні поставки.

● Поліція Італії заарештувала яхту, що належить російському підсанкційному мільярдеру Олексію Мордашову. Те саме скоро зроблять з яхтою ще одного наближеного до глави Кремля олігарха Геннадія Тимченка, повідомляє Reuters з посиланням на джерело.

● Буде ще болючішим. Прем’єр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Захід продовжить нарощувати санкційний тиск на РФ, поки не припиниться російська воєнна агресія проти України.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.