Соціум

Від електронного щоденника до мостів. У Франківську презентували найкращі проєкти ОТГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У четвер, 15 серпня, в Івано-Франківському Центрі розвитку місцевого самоврядування представники трьох місцевих громад розповіли про свої досягнення та плани на майбутнє.

Конференція відбулася в рамах « Презентації кращих практик та проєктів прикарпатських ОТГ» за підтримки програми «U-LEAD з Європою», повідомляє Репортер.

Центр первинної медичної допомоги у Тлумацькій ОТГ почав працювати з липня 2017 року. За два роки центр залучив до обслуговування вісім сіл, які не входять у громаду, й не закрив жодного сільського фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП). Наразі він обслуговує 11 ФАПів.

«За цей час ми змогли закупити все необхідне: медичну інформаційну систему, УЗД апарат, комп’ютерне обладнання та інші необхідні речі, – каже Оксана Мельник, керівник Тлумацького центру ПМД. – Також збільшили кількість робочих місць для лікарів, середня зарплата становить 15500 грн. Завдяки співпраці з НСЗУ отримали фінансування, тільки за 2019 рік це – 5,9 млн грн. Вже маємо власний автомобіль. І далі плануємо вдосконалювати медобладнання, купити ще транспорт і підвищити зарплату».

Рожнівську громаду представляла Валентина Розвадовська – директорка Хімчинського ліцею. Вона розповіла про цікаву освітню практику для шкіл – «Електронний щоденник».

Гроші і сумніви. Франківська ОТГ може утворитися вже у жовт­ні

«До втілення цієї ідеї нас підштовхнула ще у 2017 році необхідність комунікації з батьками учнів, багато з яких перебуває за кордоном, – каже Валентина Розвадовська. – Починали ми із пілотного проекту для двох четвертих класів. Дітям сподобалося, бо щоденник гарантує конфіденційність інформації, а для батьків це можливість завжди бути в курсі. Вчителі виставляють оцінки, пишуть коментарі та домашнє завдання. А також у кінці навчального року вони вже мають готовий підрахований середній бал учнів».

Завдяки зекономленим минулого року 1 млн 200 грн, школа змогла закупити обладнання – ноутбук, проєктор – цьогоріч планують запровадити «електронний щоденник» для всіх класів.

Голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович розповів, як за два роки, завдяки залученню місцевих мешканців, вони змогли власними силами збудувати два мости.

«Минулого року у Ланчині збудували 17-метровий міст через Прут, – каже Попович. – До того частина селища була відрізана, люди об’їжджали багато кілометрів. Як усе відбувалося? ОТГ закупила всі матеріали та забезпечила технічний нагляд, а будували вже самі місцеві мешканці. На спорудження моста ми витратили 87 тис грн».

Цього року ще перебудували підвісний міст довжиною 99 метрів. Цього разу місцеві купили матеріали, а всі роботи виконало комунальне підприємство. Наразі Ланчинська ОТГ ще будує оглядово-відпочинкову вежу, робоча назва якої – «Ворота в Карпати».

У Калуші депутати проголосували за створення міської тергромади – до ОТГ увійшли Мостище та Кропивник

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.