Соціум

Вакцинацію дітей від коронавірусу дозволили з 5 років, – МОЗ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міністерство охорони здоров’я України дозволило друге бустерне щеплення від коронавірусу для всіх охочих. Друга бустерна доза має бути введена з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози, повідомив під час брифінгу у понеділок головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

До цього другий бустер був дозволений лише людям із груп ризику, пише Репортер з посиланням на Дзеркало тижня.

Також МОЗ затвердило нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації WHO, EMA та ECDC та Національної технічної групи експертів з питань імунізації.

Серед основних  змін — вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

Серед іншого зменшено мінімальний термін між базовим курсом та першим бустером. Раніше для цього треба було чекати щонайменше шість місяців, зараз достатньо – п’яти. Відповідно до останніх досліджень, йдеться про найбільш оптимальний час.

Читайте: Прикарпатку, яку розшукували рідні, знайшли в Тернополі

Також дозволено вакцинацію від коронавірусу дітям від 5 років. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком лише від 12 років.

Для дітей 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N 063-2/о відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я». Щеплення дітей віком від 5 до 11 років здійснюватимуть вакциною Comirnaty від Pfizer. Наразі Україна очікує на відповідну вакцину для дітей, адже це інше дозування. Деталі ми також повідомимо згодом, коли вакцина буде доступна в Україні, – зазначив Кузін.

Читайте: Руслан Марцінків: “Без обладнання та умов для медиків і пацієнтів то були б лише слова про підтримку медицини”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.