Соціум

Руслан Марцінків: “Без обладнання та умов для медиків і пацієнтів то були б лише слова про підтримку медицини”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Навіть попри фінансові складнощі через війну міська влада Івано-Франківська і нині продовжує підтримувати розвиток своїх медичних закладів. Нещодавно у травматологічному та хірургічному відділеннях КНП «Міська клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міської ради» відкрили нові операційні блоки з сучасним обладнанням. За міські кошти, а це 7,5 млн грн, тут виконали ремонти та закупили сучасне медичне обладнання. Це не лише полегшило працю лікарів —  адже тепер тривалість складних операцій скоротилася до чотирьох годин, а й допомагає пацієнтам значно легше проходити післяопераційну реабілітацію.

Марцінків медичне обладнання новини Івано-Франківська

Раніше в лікарні були операційні, проте не було окремих операційних блоків. Тепер тут усе радикально замінили на нове, а при проєктуванні блоку врахували все до дрібниць. Зокрема придбали новітнє медобладнання, меблі й створено належні умови для роботи медичного персоналу. Нові операційні блоки відповідають усім санітарно-гігієнічним вимогам.

Тут встановили сучасні системи фільтрації, зволоження та кондиціонування приміщення, що дуже допомагає в роботі, особливо в літній час. Для операційних закупили сучасні операційні столи з електричним регулюванням, лапароскоп з моно- та біполярною діатермією, ультразвуковий апарат із функцією ультразвукової кавітації ран, лазерні апарати та інше устаткування, яке поліпшує роботу лікарів і створює певні зручності для пацієнтів.

Як розповів завідувач хірургічного відділення міської клінічної лікарні №1 Ярослав Козань, останнє оновлення в лікарні допомогло радикально скоротити тривалість операцій. Якщо при діагнозі рак головки підшлункової залози операція тривала 8-9 годин, то тепер на 3-4 години коротше.

Читайте: Руслан Марцінків: “Коли хочеш щось змінити у суспільстві – прояви ініціативу”

Оновлено обладнання та операційний блок і в травматологічному відділенні. Там роблять практично всі операції на кістках і на суглобах, ендопротезування, артероскопічні операції з реконструкції патологій колінного суглоба та остеосинтез усіх трубчатих кісток людини. Нові апарати значно полегшують як працю хірургам-ортопедам, так і реабілітацію пацієнтів.

Ми забезпечені практично всією апаратурою, яка потрібна для виконання всіх ортопедичних і травматологічних операцій. Зокрема, маємо електронно-оптичний перетворювач, артоскопічну стійку, операційні ортопедичні столи та інше обладнання, — повідомив завідувач травматологічного відділу МКЛ №1 Василь Чужак.

Як зазначив на відкритті оновлених травматологічного та хірургічного відділень МКЛ №1 міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, у цій лікарні надалі треба буде ремонтувати й палати.

Хоч нині місцевій владі дуже непросто віднайти кошти на соціальну сферу, понад два місяці тому було також відкрито новий кабінет профілактичних щеплень для населення, в  т. ч. вакцинування проти COVID-19, і в міській поліклініці №5, де повністю все переобладнали: провели капітальний ремонт, оновили меблі та закупили холодове обладнання.

Без нового обладнання та створення належних умов для праці медиків і лікування пацієнтів то були б лише слова про підтримку медицини з боку міської влади, — наголошує чільник Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Але попри фінансові проблеми, наше місто крок за кроком прямує до сучасної медицини.

У попередні роки міська влада фінансувала закупівлю діагностичного та лікувального обладнання для лікарень і поліклінік на десятки мільйонів гривень щорічно. Розвиток системи охорони здоров’я експерти вважають одним із найбільш виразних пріоритетів в Івано-Франківську.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Читайте: Руслан Марцінків: “Івано-Франківськ є соціально відповідальним містом”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.