Соціум

Руслан Марцінків: “Коли хочеш щось змінити у суспільстві – прояви ініціативу”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Поки на державному рівні тривають незрозуміле для народу переслідування львівських волонтерів та інформаційна тиша навколо масштабних зловживань із гуманітарною допомогою в одній з південних областей, Івано-Франківська міська територіяльна громада першою в Україні затвердила Програму сприяння розвитку волонтерства на 2023-2025 роки. Минулого тижня депутати підтримали її впровадження на позачерговій сесії міської ради. Основу програми розробив Офіс Ради Європи в Києві.

Руслан Марцінків привіз допомогу ЗСУ новини Івано-Франківська

Метою програми сприяння розвитку волонтерства в івано-франківській громаді є вирішення соціальних, гуманітарних і екологічних проблем через залучення жителів до волонтерської діяльности в громаді та залучення гуманітарної і благодійної допомоги всеукраїнських і міжнародних волонтерських ініціатив для спільного вирішення місцевих проблем. Також – налагодження ефективної співпраці та консолідації зусиль волонтерських ініціатив з органами місцевого самоврядування.

Прийнята депутатами програма передбачає:

  • забезпечення сприятливих умов для розвитку волонтерства, підвищення рівня самоорганізації жителів в територіяльній громаді для участи у волонтерській діяльності;
  • сприяння в інституційному розвитку організацій та установ у громаді, що залучають до своєї діяльности волонтерів;
  • популяризація і посилення участи жителів громади у волонтерській діяльності;
  • забезпечення системної участи організацій та установ, що залучають волонтерів до формування та вирішення питань місцевого значення, посилення комунікації між собою та з органами місцевого самоврядування, а також сприяння  розвитку волонтерських мереж.

Читайте Руслан Марцінків: “Івано-Франківськ є соціально відповідальним містом”

Міська рада зацікавлена в розвитку волонтерства та прагне залучити активних мешканців до життя громади, соціально-економічного розвитку й вирішення актуальних питань. А прийнята програма покликана координувати дії всіх, хто хоче бути корисним громаді, а також Збройним силам України під час війни. Чим більше докладатимемо зусиль, тим більше зможемо зробити. Бо ж коли хочеш щось змінити у суспільстві – прояви ініціативу, — наголосив із приводу прийняття міськрадою нової програми чільник Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Івано-Франківськ вже давно співпрацює з волонтерськими організаціями.

Із ГО «Спілка волонтерів Прикарпаття» міська рада підписала меморандум про співпрацю.

Нині в місті налагоджено хорошу співпрацю з волонтерами щодо складських приміщень. Активно працюємо зі «Спілкою волонтерів Прикарпаття». Спільно з нею утворили логістичний центр, який безкоштовно доставляє посилки бійцям у прифронтові зони. Нині акцент, звісно, робимо на допомозі армії, адже це найважливіше, — каже Руслан Марцінків.

Першу партію посилок зі спільного логістичного центру Івано-Франківської міської ради та «Спілки волонтерів Прикарпаття» ще в липні доставили на Запоріжжя. Наступну партію — на Донеччину і Луганщину.

Читайте: Руслан Марцінків: “Ми докладаємо максимальних зусиль, щоб діти героїв відчували постійну увагу”

Військові з Франківська отримали подарунки з дому просто в руки. У ролі поштарів виступають волонтери, які регулярно, ризикуючи життям, їдуть в гарячі точки й безкоштовно доставляють бійцям пакунки від рідних.

Ми раз на два тижні збираємо посилки і пальне на дорогу. Найчастіше люди приносять те, що їх просять родичі з передової. Не беремо спиртне і заборонені речовини. Бахмут, Сіверськ – це найважчі маршрути, заїхати складно. Коли повертались додому, заправились неякісним пальним на заправці в Павлограді, і бус поламався, — розповів голова ГО «Спілка волонтерів Прикарпаття» Ігор Лукинів.

Кожна поїздка, за його словами, — складна й небезпечна.

Посилки на передову возять щоразу новим маршрутом. На початку тижня через соцмережі волонтери повідомляють, куди будуть відправлятись на фронт. Із паливом їм допомагає місцева влада. «Місто дуже нам допомагає, закриває всі потреби в пальному. Якби не місто – не знаю, як би це було», — каже Ігор Лукинів.

 Вже давно співпрацюємо зі «Спілкою волонтерів Прикарпаття». Це величезні ресурси – довезти волонтерську допомогу і посилки на передову. Тому місто допомагає з пальним. Деякі волонтери є працівниками нашого міського виконавчого комітету. Допомога від рідних і патріотичних громадян не буде зменшуватись, тож передати посилку і знати, що вона попаде конкретно адресату – дуже важливо. Тому ми вирішили, аби саме такий логістичний центр діяв в Івано-Франківську, — наголосив міський голова Руслан Марцінків.

Представники міської влади Івано-Франківська разом із «Спілкою волонтерів Прикарпаття» постійно навідуються до земляків на фронт. Ще перед Великодніми святами волонтери разом із міським головою та його заступником Петром Шкутяком, іншими міськими функціонерами подалися на схід України з гуманітарною допомогою для наших земляків, які стримують там кацапську навалу.

Остання поїздка відбулася буквально цими днями на запорізький напрямок.

Чільник Івано-Франківська разом із волонтерами знову навідався до земляків.

Дістався до наших хлопців, які боронять країну на запорізькому напрямку. Шлях був нелегким. Привіз бійцям допомоги, зокрема такі необхідні автомобілі. Бо ті, що були в  наших вояків, згоріли вщент. Тому на заміну їм доправили два пікапи, а також тепловізори та ще багато чого необхідного. Наші хлопці мужньо та безстрашно воюють за Україну на своїх позиціях. Тож від імени громади вручив воїнам медалі «За честь і звитягу», грамоти з нагоди Дня Незалежности України та іменні годинники. Нехай вони будуть символом вдячності від кожного мешканця нашої громади за спокійне й мирне небо над нашими головами», — розповів про останню поїздку на передову Руслан Марцінків.

Він наголосив, що цього тижня до п’ятниці включно логістичний центр організовує передачі на донецький і харківський напрями.

Читайте: Руслан Марцінків презентував власну монографію (ВІДЕО)

Усі, хто хоче передати посилки на схід і південь України, можуть приносити їх у приміщення «Спілки волонтерів Прикарпаття». Адреса: Івано-Франківськ, Грушевського, 21 (вхід посередині).

Посилки приймають щодня з 10:00 до 18:00. Передати можна не більше п’яти ящиків (до 100 кг). З продуктів – лише ті, які не псуються.

Докладніша інформація за номером телефону: 096 871 53 64.

Автор: Мирослав Стефанців

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.