Соціум

В університеті нафти і газу встановили станцію моніторингу повітря

Google+PinterestLinkedInTumblr

В Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відкрили станцію моніторингу якості атмосферного повітря.

Станцію встановили в рамках підписаного меморандуму про стратегічну співпрацю між ІФТУНГ та  ГО «Фрі Ардуіно». Організація впроваджує проект громадського моніторингу якості повітря Eco City, інформують в університеті, пише Репортер.

Університет має чимало підписаних угод про співпрацю з різними підприємствами, організаціями, – каже проректор університету Олег Мандрик. – Для нас важливо, що інстальована інновація орієнтована також на студентів, викладачів, науковців та аспірантів екологічного напряму, щоб забезпечити їм доступ до якісних показників для всестороннього аналізу та дослідження, покращити рівень проведення науково-дослідних робіт, лабораторних досліджень зі спеціальності «Екологія» та «Технології захисту навколишнього середовища», які вивчають в Інституті природничих наук і туризму.

До станції може приєднатись будь-хто за допомогою QR-коду. Станція здійснює також оповіщення населення про погіршення якості повітря, радіаційну та хімічну небезпеки.

Наша команда виготовляє доступні для населення станції моніторингу та координує всеукраїнський web-ресурс для інформування громадськості про рівень забруднення та якість атмосферного повітря в Україні, – каже куратор проєкту Eco City Олексій Трелевський. – Активно залучаємо студентів та молодь до власної діяльності на основі соціального підприємництва. В Україні відсутній функціональний державний моніторинг повітря. У кількох містах працюють власні системи, але їх дизайн часто є недостатнім, а дані, як правило, недоступні для громадськості. Ось чому була створена мережа станцій громадського моніторингу ЕcoCity.

Читайте: Генератори та автівки. Що зараз з якістю повітря у Франківську

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.