Якщо у людини підроблений COVID-сертифікат, а вона вирішила справді вакцинуватися, влада закликає повідомляти про такі факти і вирішувати питання, поки не стало занадто пізно.
Про це на брифінгу заявив заступник голови Херсонської ОДА Микола Якименко, передає Укрінформ.
«Постійно ставлять питання, а що робити, якщо вони вже це зробили (придбали сфальшований COVID-сертифікат – ред.), у базі вже є (дані – ред.) – нехай звертаються. Краще зараз вирішити це питання, ніж наражати, перш за все себе, на небезпеку», – наголосив Якименко.
Головний державний санітарний лікар Херсонщини Юрій Ромаскевич зазначив, що сфальшовані сертифікати – сфера діяльності правоохоронних органів, але це проблема і людей, які скористалися сфальшованим документом. За його словами, було кілька скандалів, пов’язаних із такими сертифікатами у мешканців регіону.
«Це особи, які наймаються через крюїнгові агенції до плавскладу в інші країни. Ці два випадки були ще у вересні місяці. Люди отримали COVID-сертифікати, як потім з’ясувалося COVID-сертифікати були сфальшовані, прибули в Амстердам, але там …зробили їм тести, визначили відсутність антитіл, були розірвані контракти», – розповів Ромаскевич.
Ще один приклад, розповів він, закінчився трагічно. Один з мешканців області придбав путівки за кордон для своїх батьків літнього віку і сфальшовані COVID-сертифікати.
«На жаль, один з батьків загинув, інший живий, але важко хворіє», – сказав Ромаскевич.
Comments are closed.