Соціум

В Україні дозволили бустерну дозу вакцини від Covid-19 для людей від 60

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60 і старших. За рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, такий наказ підписав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 поки що дозволили для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої, пише Ляшко на Facebook, повідомляє Репортер.

Отримати бустерну дозу люди віком 60+ можуть через 6 місяців з дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців.

Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer.

За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Також, за рекомендацією експертів з імунопрофілактики, змінили схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19. Згідно з ними, вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer).

Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами – 28 днів.

Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna.

Також, за словами Ляшка, у середу, 5 січня, у комісії розглядатимуть дозвіл на введення бустерних доз для інших категорій населення.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.