В Івано-Франківську учасники громадської організації “SortSmart” відкрили першу сортувальну станцію вторсировини. Волонтери розповіли, що прийматимуть не усі тверді побутові відходи.
На станції працюють два консультанти, які розповідають, як правильно сортувати сміття, у який із контейнерів покласти чисту сировину. Для переробки туди прийматимуть пластик, папір, тетрапак, скло та метал, пише Репортер з посиланням на Суспільне.
Консультантка Мар’яна Галич каже, до сортувальні потрібно приносити лише чисту сировину, без залишків органіки. Якщо людина вагається, чи можна здавати певний вид вторсировини, консультанти на станції допоможуть це з’ясувати. Адже мета проєкту, розповідає Мар’яна Галич, навчити, як правильно сортувати, а відтак популяризувати сортування серед жителів громади.
“Пластик потрібно стиснути для того, аби зменшити його місце в коробках, в які ми збираємо. І він в стиснутому вигляді переробляється. Є вид пластику, який не переробляється, тому ми радимо його не використовувати. Крім того, ми не приймаємо листовий пластик. Він переробляється, але в нас в Україні труднощі з цим. Також — поліетиленові пакети. Етикетка з шоколадки – це пластик і піддається переробці, але ми не маємо змоги його наразі приймати. Тому листовий ми взагалі не приймаємо”, – каже Мар’яна Галич.
Співзасновниця громадської організації “SortSmart” Марія Федорук розповідає, що наразі співпрацюють із 15 сміттєпереробними підприємствами. Саме вони забиратимуть відсортовану вторсировину зі станції.
“Вторинна сировина накопичується. Ми її віддаємо заготівельникам, які її обробляють, пресують, ще досортовують окремо і направляють на переробку на українські заводи, які переробляють. Їх в Україні є понад сто. Наприклад, тетрапаки будуть їхати в Харківську область”, – розповідає Марія Федорук.
Іванофранківець Василь Сулятицький приніс побутові відходи на станцію, аби підтримати ініціативу. Вдома, каже, сортують сміття понад рік. Чоловік розповідає, що про сортувальну станцію вторсировини дізнався із соціальних мереж.
“Ми в Європу часто їздимо. Там по кольорах навіть мішки сортують. Коли ми почнемо із себе, то буде порядок. Коли ти будеш йти та не копати пляшки, а викидати їх, то насолоджуватимешся красою. В горах мене дратує, коли бачу, як люди залишають сміття”, – розповідає Василь Сулятицький.
Громадська сортувальна станція вторсировини розташована на вулиці Січових Стрільців, 46 А. Посортовані відходи прийматимуть у вівторок та четвер з 12:00 до 18:00.
Comments are closed.