Івано-Франківськ на другому місті в рейтингу комфортності українських міст 2021 від журналу ФОКУС. Перше місце в рейтингу – за Тернополем.
Фокус втринадцяте підготував Рейтинг комфортності українських міст. У 2021 році до методики підрахунку редакція внесла кілька змін. По-перше, до рейтингу увійшли два новачки — Сєвєродонецьк і Маріуполь, що представляють Луганську та Донецьку області. По-друге, крім таких традиційних критеріїв, як економічні та екологічні показники, враховано суб’єктивне сприйняття мешканцями своїх міст, пише Курс.
Взявши за основу результати сьомого муніципального опитування, підготовленого соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту, додали п’ять нових критеріїв. Серед них, наприклад, оцінка доступності міста для людей з інвалідністю. Цей показник вибрали, оскільки він важливий і для інших маломобільних категорій, наприклад, батьків, що пересуваються містом з дитячими візочками.
Загалом до рейтингу увійшли 24 найбільших міста країни. Вибрали 16 критеріїв, за якими оцінювалися міста. Максимально можна було набрати 125 балів.
Лідером рейтингу став Тернопіль із 84,7 балами. У першій п’ятірці опинилися міста, розташовані ближче до заходу України. У них є дещо спільне: тут екологічна обстановка, як правило, краща, ніж у лівобережній Україні, відбувається менше злочинів, нижчі ціни. При цьому нижчі і зарплати.
Івано-Франківськ – на другому місці – 81,3 бали.
Головною темою на порядку денному Івано-Франківська залишається коронавірус, вважають автори проєкту. Місто важко пережило дві хвилі епідемії восени 2020-го і на початку цього року. У лютому міські лікарні були переповнені, пацієнти лежали в коридорах і їдальнях, прийом нових пацієнтів припиняли. У березні мер міста Руслан Марцінків заявив про те, що ситуація критична, оскільки захворюваність і смертність були на найвищому рівні за весь час епідемії. Одночасно в місті проходили протикарантинні демонстрації з вимогою відкрити ринки і магазини, незважаючи на статус «червоної зони».
Нині в Івано-Франківську така ж складна ситуація з вакцинацією населення. У місті щеплено 44 тис. осіб з 230 тис, серед педагогів також низький рівень вакцинації — 80% колективів вакцинувалися лише в 10 з 42 міських шкіл, це означає, що вони не зможуть очно працювати під час погіршення епідемічної обстановки. Тому мерія використовує метод батога і пряника: вакцинованим обіцяють сплачувати проїзд у громадському транспорті та безкоштовні квитки на футбол, а нещеплених службовців комунальних підприємств погрожують звільнити.
Міст, який будують до мікрорайону Пасічна, увійшов в програму «Велике будівництво», до кінця року на нього обіцяють виділити 100 млн грн. Завершити роботи планують у 2022 році.
Comments are closed.