Соціум

У Городенці учасники АТО не можуть отримати житло

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На черговій сесії Городенківської райради прийняли рішення передати недобудовану станції переливання крові на баланс міськради. Умова – перепрофілювати споруду на житло для бійців АТО. Натомість міські депутати на своїй сесії минулої п’ятниці лише створили комісію для вив­чення цього питання, хоча проект рішення вже був готовий. Не допомогло навіть те, що на сесію прийшли активісти Самооборони та батьки учасників АТО.

Закон2

«Відсутня будь-яка правова база щодо надання пільгових квартир для людей зазначеної категорії. Це унеможливлює виділення квартир, а також нема фінансування для завершення об’єкта, – сказав Степан Явориський, міський голова Городенки. – Найкраще було б, аби Верховна Рада чи Кабмін прий­няли рішення про передачу цього об’єкта на потреби бійців АТО. Інакше будь-хто із городенківців, що перебувають у пільговій черзі на квартиру, матиме право оскаржити таке рішення міськради. Та навіть зі статусом учасників бойових дій бійці АТО, за чинним законодавством, опиняться у хвості пільгової черги».

Секретар міськради Ярослав Парфенюк, який ініціював це питання, пропонував зробити виняток для бійців АТО – подарунок від міста у вигляді квад­ратних метрів у триповерховій споруді колишньої станції переливання крові.

У папці, яку приніс із собою його соратник по громадській організації – Орест Гаврилаш, чий син-контрактник воює на Донбасі – уже зібрані документи на 36 бійців АТО, які претендують на ці квартири.

«Якщо таке рішення приймуть, ми готові самотужки закінчувати будову, – сказав Гаврилаш. – Триповерхова споруда занепадає, її розкрадають, територія занедбана. А ми б її гуртом облагородили, не вимагаючи нічого від влади».

Міський голова одразу запитав, яким чином формували списки? Мовляв, 37-й учасник АТО і всі інші з району мають однакові права і шанси отримати житло. До того ж, якщо будинок перейде в комунальну власність міста, то квартиру в ньому матимуть право отримати лише городяни. Тоді як із соціальною справедливістю?

Вислухавши всі аргументи, депутати обмежилися створенням комісії…

У 2007 році недобудовану станцію переливання крові, яка належала Городенківській цент­ральній районній лікарні, передали на баланс райради. Тоді діяла держпрограма з перепрофілювання приміщення під житло для звільнених у запас офіцерів. Були виділені державні кошти, будівельники зробили перепланування, навіть замінили вікна. На тому все й стало.

У 2012 році об’єкт виставили на аукціон за початковою вартістю 3,3 млн. грн. Пропонували використати під житло та об’єкти громадського призначення. Але охочих купити недобудову не знайшлося.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.