Соціум

У Франківську бракує дитячих садків. Чи є альтернатива?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вересень на носі. Канікули завершуються і скоро дітки розійдуться по своїх навчальних закладах. Та не всі. Адже для багатьох просто не вистачило місця… Якщо зі школами питання якось вирішено запровадженням двох змін навчання, то з дитячими садками в Івано-Франківську проблема набуває просто катастрофічного масштабу. Більше 50 % дітей не потрапляють у ДНЗ. УГП бачить один із варіантів виходу – відкривати приватні садочки. Це створить здорову конкуренцію між закладами і підвищить їхню якість, переконані активісти.

kids

Мовою цифр

Українська Галицька Партія отримала відповідь на свій запит до управління освіти Івано-Франківська стосовно відповідності кількості місць у дитячих садочках до кількості охочих туди потрапити.

«Відповідь управління є дещо заплутаною, але, провівши деякі обрахунки, можна зробити невтішні висновки», – говорить юрист Івано-Франківської організації УГП Андрій Боднарчук.

У повідомленні йдеться, що у садках міста загалом є 5165 місць. Цьогоріч планують створити ще 525. Щороку звільняється приблизно 25 %, бо ж є яслі, молодша, середня і старша групи. А на електронній черзі на 2016-2017 рік нині стоять 3723 дитини. Тож навіть якщо сумувати наявні й заплановані місця, то виходить, що не кожна друга дитина із охочих (зареєстрованих) потрапить у садок.

Діти з новобудов, куди вас подіти?

«Садків у місті катастрофічно бракує. І це не новина, – коментує Андрій Боднарчук. – Але проблема в тому, що влада цього питання якісно не вирішує. Піар на будівництві одного садка – це замало для подолання проблеми. Чому при зведенні цілих житлових кварталів не створюється жодного дошкільного навчального закладу? Куди мають подітися діти із новобудов? Але що говорити, коли плани на будівництво нових садків по кілька років порошаться у владних кабінетах».

У районі Каскаду, біля 25 школи, місце під садок поросло високими кущами. Там збираються підозрілі компанії, вигідно приховані від людських очей, і казна-чим там займаються, розповідають активісти УГП. А ці зарості знаходяться якраз попри дорогу до школи, і діти наражаються на небезпеку, просто крокуючи щодня на навчання. Про дорогу взагалі нема що казати, бо її, як такої, просто немає. В період дощів хіба що в калошах у школу ходити…

Коли в місті почали активно класти бруківку, мешканці району звертались до влади із проханням забрукувати цю дорогу. Але у відповідь отримали пояснення, що тут, за планом, має бути садок, тому ніяких ремонтів дороги робити не будуть. Ось так діти впродовж багатьох років і залишаються: одні – без садка, інші – без дороги до школи.

А скільки будівель старих садочків зараз використовується не за призначенням? Та саме міське управління освіти сидить у колишньому дитсадку.

Де недопрацьовує влада…

Допоки влада не надто активно вирішує проблему прилаштування дітей у ДНЗ, набувають популярності приватні альтернативи. Правда, в більшості йдеться про садки «неповного дня» – на кілька годин і без харчування. Зайнятим на роботі батькам це проблеми повною мірою не вирішує.

Українська Галицька Партія бачить вихід у збільшенні кількості повноцінних приватних садочків. І хоч у цій справі є купа законодавчих вимог та обмежень, юристи УГП називають і ряд нововведених спрощень. Зокрема, садочки відтепер можна відкривати у квартирах. Це не обов’язково має бути окрема будівля. Знято необхідність харчоблоку і пральні – їжу можна замовляти і привозити до дітей, так само як користуватись послугами віддаленої пральні. Відмінено обов’язковість одноярусних ліжок – дітки можуть відпочивати на розкладних або навіть на матрацах. Спортивну залу можна замінити на спеціально обладнаний спортивний куток. Також вода відтепер може використовуватись не тільки із централізованого проводу, а так само із криниць чи інших громадських свердловин.

Чим зможемо, допоможемо!

«Міністерство освіти трохи спростило умови, проте відкриття садка й далі залишається нелегкою справою. Ми хочемо допомогти. Чому? Ми хочемо, щоб був вибір, – каже координатор освітнього напряму партії Віталій Ляска. – Хочемо, щоб була здорова конкуренція за дітей. Хочемо, щоб покращувалася якість. Хочемо, щоб люди, які мають таке покликання, могли його реалізувати. І для всього цього потрібно лише трошки допомоги. І якщо наразі ми не можемо змінити закони чи постанови, то можемо посприяти практично. Ми будемо допомагати інформаційно, консультаційно та юридично».

Тож усіх зацікавлених просять звертатись в офіс партії в Івано-Франківську: пл. Міцкевича, 8, офіс 17. Або за телефонами: (066) 715 45 18, (098) 367 58 43.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.