Про це на пленарному засіданні сесії Калуської міської ради 27 квітня повідомила начальниця служби у справах дітей Леся Дзундза. Депутати заслухали звіт про роботу служби за 2022 рік.
Зокрема, за словами Лесі Дзундзи, торік на обліку перебувало 105 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Причому більшість є соціальними сиротами при живих батьках, інформують “Вікна”.
Як відзначила начальниця служби у справах дітей, кількість дітей на обліку з року в рік тримається на більш-менш стабільному рівні. Більшість дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування виховуються в сім’ях, але двоє влаштовані в Івано-Франківський обласний спеціалізований будинок дитини.
Окрім того, у 2022 році на обліку перебувало 18 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, вони проживають в 14 сім’ях. З них за підставою ухилення батьків від виконання їх батьківських обов’язків на обліку перебуває 9 дітей, за підставою вчинення домашнього насильства щодо дитини — 8 дітей (5 дітей постраждали від фізичного насильства, 2 дитини — від психологічного насильства та 1 дитина — від економічного насильства), за підставою самовільного залишення дитиною місця постійного проживання — 1 дитина. У 2021 році на обліку служби перебувало значно більше дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, — 43.
Читайте: Франківця, який був задіяний у схемі переправлення ухилянта закордон, суд оштрафував на 85 тис грн
Дані є умовними, й насправді дітей, які опинилися в складних обставинах, може бути значно більше, адже не за усіма випадками поступають звернення, а зайти в кожну хату і перевірити умови проживання дітей служба не може.
Як відзначила Леся Дзундза, з початку війни проблемні сім’ї відправляли за кордон на проживання, зокрема, в Австрію, Швецію, і розраховували, що це позитивно вплине на батьків та дітей. Однак вже є два випадки вилучення дітей у сімей з Калуської громади за кордоном. Служба у справах дітей працює над поверненням дітей в Україну, — повідомила посадовиця.
Comments are closed.