Соціум

“Реставрація” з добудовою: є документи проєкту щодо готелю “Дністер”

Google+PinterestLinkedInTumblr

У мережі оприлюднили електронну версію проєктної документації так званої “реставрації” готелю “Дністер” в Івано-Франківську. За цими паперами готель отримав два зайвих поверхи й годинникову вежу. А поза проєктом – ще й засклену колонаду з вулиці Шевченка.

Текст листа, яким супроводжувалася документація,  “Галка” наводить мовою оригіналу з несуттєвими скороченнями.

“Проживаючи у м. Івано-Франківськ та будучи небайдужим до тих подій, які відбуваються у нашому місті мені боляче дивитися, що у такий складний для країни час відбуваються незаконні дії щодо об’єктів культурної спадщини та знищується наша історія.

Отримавши у своє відання проект «Реставрація будівлі з відновленням вежі з годинниками та пристосуванням горищного простору під нежитлові приміщення по вул. Січових Стрільців, 12 у м. Івано-Франківську» вважаю за необхідне передати вам вказану документацію для проведення детального аналізу на відповідність її нормам чинного законодавства. Навіть поверхневий аналіз явно вказує на те, що проведена «реставрація» порушує будівельні норми, з того на що я звернув увагу:

Читайте: «Дністер» виходить з берегів. Пам’ятку архітектури у Франківську замість реставрації – добудовують (ФОТО)

  • Змінено висотність будівлі: добудовано 2 поверхи. Замість керамічної червоної черепиці – темний листовий метал зі зміненими несучими конструкціями, нахилом та ринвами.
  • Радикально змінено строгий колір фасаду – пісочний з блідо-бордовими пілястрами, колір яких ніби підтримував схожий колір даху дах. Тепер будівля кремово-біла.
  • Замість відновлення башти на даху фактично побудовано конструкцію зовсім іншої форми та габаритів.
  • Вікна замінено на пластикові. Вікна верхнього поверху замінено на непропорційно великі вітрини.
  • Вхідні дубові двері оригінальної форми замінено на скляні.
  • Зовнішню аркаду, з якої починалась вулиця Шевченка, перекрито вітринами з численними дверями.

Прошу висвітлити вказану інформацію, для того щоб громадкість змогла відреагувати та компетентні органи підняли питання про законність проведених будівельних робіт.

Креслення проєкту реставрації

Пояснювальна записка до проєкту

Генеральний план

У проєкті помітно, що колонада не передбачає заскління:

Запрошуємо замовника будівництва пані Левшакову, інжинірингову групу Сіменерго та Департамент містобудування, архітектури та культурної спадщини Івано-Франківської міської ради прокоментувати автентичність цих документів та їх відповідність законодавству та нормам.

Читайте:По різні боки «Дністра»

Нагадаємо, попри бажання громади, власники залишили заскленою колонаду “Дністра”, а міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків порадив франківцям активніше відстоювати права, а не займатися політикою.

Під стінами “Дністра” пройшла акція з вимогою розісклити колонаду. Власники готелю спершу обіцяли це зробити, а потім сказали, що розіскленню галереї завадила війна.

У Мінкульті зазначають, що до них не надходила на погодження науково-проєктна документація на реставрацію чи реконструкцію готелю «Дністер».

27 червня Департамент архітектури Івано-Франківська видав припис, яким зобов’язав власників “Дністра” демонтувати вітражні конструкції колонади. Наразі він не виконаний.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.