Соціум

Представники УГКЦ домовилися з активістами про толоку. Шукати іншу ділянку не хочуть

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У середу, 17 квітня, небайдужі франківці зустрілися з представниками УГКЦ, аби дійти компромісу щодо каплиці біля міського озера. Активісти переконані — рекреаційна зона має бути вільною від забудови. 

Втім, представники УГКЦ не погоджуються на пошуки іншої ділянки. Кажуть, готові поставити МАФ на ділянці поруч, що є в їхній приватній власності. Водночас дерева, які активісти посадили на місці будівельного майданчика, обіцяють не викопувати. А в понеділок, 22 квітня, погодилися провести спільну з активістами толоку та запросити на неї міського голову Руслана Марцінківа, пише Репортер.

Від міської влади на зустріч прийшов заступник міського голови Святослав Никорович. Він зазначив, що якщо активісти та представники УГКЦ дійдуть згоди щодо встановлення МАФу — споруди без фундаменту, на приватній ділянці біля озера, то міська рада це рішення підтримає.

Церква запропонувала альтернативне рішення — поставити МАФ. Міська рада готова це підтримати, — сказав Никорович.

Натомість активні франківці не підтримують ідею встановлення МАФу. Активіст Юрій Чабан каже, що активісти наполягатимуть на тому, аби зелена зона не тільки збереглася, а й розширилась до меж 2020 року.

Зелена зона має бути відновлена до тих меж і того стану, які були до 2020 року. Без кортів та іншого будівництва, — сказав Чабан. — Також ми вимагатимемо у міської ради запровадити мораторій на встановлення МАФів на прилеглій до озера території.

Сюди мав прийти міський голова. На інспекції містом в нього є час, а на містян нема, — сказав активіст і ветеран Андріан Волгін.  — Ми просимо залишити цю зону і готові вимагати, знайти вам рівноцінну земельну ділянку.

Отець Іван Стефурак розповів, що шість років тому у Церкви розпочалася співпраця з сімʼями «особливих дітей» зі спільноти «Діти Ісуса». І цим сім’ям пообіцяли побудувати рекреаційний центр духовно-емоційної реабілітації. Каже, тоді дотримались усіх процедур, аби отримати дозвіл на будівництво.

Сьогодні нашим компромісом є те, щоб перенести споруду на кілька метрів, зменшити висоту до чотирьох метрів, й площу будівництва до 58 м², — сказав Іван Стефурак.

Отець Віталій Максимів додав, що коли ділянку віддавали УГКЦ, вона була занедбаною, і вони вирішили її облагородити. Також він наголосив:

Церква не зрізала жодного дерева!

Він підтвердив, що поряд була приватна ділянка, яку якраз виставили на продаж. Цю ділянку викупили за кошти донорів, аби реалізувати проєкт для дітей з особливими потребами.

Ми просимо вас не виганяти нас з того дому, де планується осередок спільноти «Діти Ісуса», — говорить Віталій Максимів.

Разом з тим представники УГКЦ обіцяють залишити спільну територію відкритою та обмежитись встановленням МАФу.

Ми не будемо викопувати ті дерева, які ви там посадили. Нехай собі ростуть, — звернувся до активістів отець Віталій.

Отець Іван Стефурак наголосив, що церква хоче бути «церквою діалогу». Втім представники УГКЦ таки наполягають на встановленні тимчасової споруди.

Активістка Марія Козакевич каже, що підтримує ідею зі створення інклюзивного простору для дітей. Та, на її думку,  зелену зону треба залишити у спокої, а центр духовно-емоційної реабілітації будувати в іншому місці.

Навіщо йти на якісь напівміри та встановлювати МАФ? Вимагайте у влади альтернативну ділянку, де можна буде побудувати повноцінний центр для дітей, — каже Козакевич.

Немає конфлікту між активістами і церквою. Всі ми ревні християни. І ми разом з вами будемо вимагати іншу земельну ділянку, яка б вас задовольняла, — підтримав Козакевич Олександр Раєнко.

Активісти запропонували священникам разом піти до міського голови. Втім представникам церкви цей варіант не дуже сподобався.

Ми ходили шість років і більше ходити не хочемо, — сказав на це Віталій Максимів.

Для початку домовились зібратися у понеділок, 22 квітня, на спільну толоку та прибрати «все, що разом накоїли». На толоку також вирішили запросити міського голову Руслана Марцінківа.

А після толоки представники УГКЦ пообіцяли відкликати заяви з поліції про пошкодження будівельного паркану.

Читайте також: «Петицію розглянемо, але каплиця має право на існування» – Марцінків про будівництво церкви біля озера

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що УГКЦ планує збудувати у Франківську біля озера каплицю на 150 м² та дитячий майданчик. Також при парафії мали відкрити християнський садочок.

У неділю, 24 березня, поряд з новим будівельним парканом  містяни зібралися на «пікнік» за вільну від забудов відпочинкову зону на озері. Прийшло близько сотні франківців. Люди тримали в руках плакати «Озеро має дихати», «Івано-Церківськ», «Тут уже зайнято для відпочинку» та  вимагали, аби зеленій зоні дали спокій.

Згодом міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив, що архієпархія української греко-католицької церкви погодилася на іншу ділянку для зведення каплиці. Яке саме місце обрали для зведення храму, міський голова не повідомив, але сказав, що це приватна ділянка неподалік.

Читайте також: Франківська міськрада віддала землю біля озера УГКЦ ще у 2018 році

Авторка: Ірина Гаврилюк

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.