Соціум

Будова храму на озері у Франківську: УГКЦ подала три заяви у поліцію через пошкодження паркану

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Три заяви у поліцію подали юристи Івано-Франківської архієпархії УГКЦ щодо пошкодження паркану. Його звели у зеленій зоні біля міського озера для будівництва церкви. Про це 2 квітня під час пресконференції розповів синкел у парафіяльно-економічних справах архієпархії, отець Віталій Максимів, повідомляє Суспільне.

Будова храму на озері у Франківську: УГКЦ подала три заяви у поліцію через пошкодження паркану

Людина має право на мітинг і на протест, але в законний спосіб. Те, що відбулося, називається вандалізмом, – каже отець Віталій Максимів. – І ми не дозволимо топтати так церкву й одну з її інституцій. Три заяви в поліцію написані, тому що це — такі молоді хлопці, які так рвано “розмітували” отим парканом. В мене здивування: чому вони не на захисті нашої Батьківщини, а на захисті природи, на якій можна випити та з’їсти. Юрист архієпархії три рази звертався в поліцію щодо пошкодження майна, демонстрував дописи та відео, як це все відбувалося.

До теми: Франківці знову зібрались на “пікнік” біля озера: висадили дерева та подякували воїнам новим сквером

Речниця поліції в області Тетяна Іванюк підтвердила, що від представників УГКЦ надійшли три заяви щодо пошкодження огорожі 26, 27 березня та 1 квітня.

Наразі триває перевірка.

Зі слів отця Віталія Максиміва, 3 квітня представники церкви проведуть закриту зустріч із франківцями, які виступають проти побудови церкви біля озера.

На запитання, чи готова архієпархія змінити місце будівництва храму, він відповів так:

Враховуючи, що є митрополит (Володимир Війтишин — ред.), який має свою позицію, він категоричний з приводу того, щоб не ділити суспільство. Ми будемо комунікувати з активістами, з людьми, які захищають зелену зону. В моєму розумінні питання перекручене і надто сильно викривлене. Ми готові йти на діалог з приводу перенесення, з приводу зменшення, з приводу спільного погодження благоустрою, окультурення і тому подібне.

На запитання Суспільного про те, чи знає про будівництво церкви на березі міського озера глава УГКЦ Святослав Шевчук, отець Віталій Максимів сказав: чув, що містяни надсилали йому документи, проте не володіє подробицями.

Франківка Юлія дала Суспільному текст листа, який надіслала главі УГКЦ Святославу Шевчуку. У ньому повідомила про петицію на сайті міськвиконкому проти будівництва церкви, яка зібрала понад 1100 підписів, та просила змінити місце спорудження храму.

Ми, як громада та як віряни різних конфесій, в переважній більшості греко-католики, — не проти церкви. Ми — проти забудови зеленої зони, вже облаштованої за бюджетні гроші у 2020 році відпочинкової ділянки, на якій немає торгівлі чи інших споруд, а лише лавиці і столи, трава і залишки дерев. Там проводять час сім’ями, друзями, а школярі ходять на екскурсії, займаються спортом. Ситуація не є тупиковою — можна попросити у влади альтернативну ділянку, яка не буде знищувати зелену зону, — йдеться у листі.

Зі слів Юлії, представники глави УГКЦ надіслали їй відповідь, у якій йдеться, що блаженніший Святослав ознайомився зі змістом звернення і доручив передати його архиєпископу і митрополиту Івано-Франківському Володимиру Війтишину.

Читайте: «Тут уже зайнято для відпочинку». Франківці вийшли на пікнік, аби зупинити будівництво біля озера

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.