Соціум

«Церква має бути» – Марцінків висловив свою позицію щодо спорудження каплиці на міському озері

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Очільник Франківської громади оприлюднив свою позицію щодо конфлікту, який розгорівся у місті навколо зведення каплиці на міському озері.

Пізно ввечері, 26 березня, мер виставив відповідний пост на своїй сторінці у соцмережі.

Ми християни, – більшість в цьому місті! В часи, коли наша церква УГКЦ, як і УАПЦ та інші церкви, переслідувалась десятиліттями, а священників знищували фізично – наша віра вистояла! На окупованій території українська церква заборонена, а священники УГКЦ з Бердянська перебувають в полоні! А що у Франківську?

Франківськ став місцем, куди переїхало понад 40000 переселенців. Від роботи влади, церкви та інших інституцій залежить чи ми залишимося християнським та українським містом! Тому я повністю підтримую спорудження каплички на міському озері, де наша команда зробила його місцем відпочинку тисяч франківців і гостей міста. Церква буде з відкритою територією. Кожен зможе прийти: звернутись до Бога, помолитись за Україну, за наших Захисників! Ми повинні мати тверду віру у Перемогу, в Українську Церкву! Тепер від нас залежить яке це місто буде: Христа чи Диявола! Українське чи москомовне!

І саме в цей час закликаю до максимальної підтримки роботи українських церков заради України!

До слова. Дякую депутатам всіх трьох фракцій (Свободи, ЄС та Батьківщини) минулого і теперішнього скликання за підтримку цього рішення.

Нагадаємо, днями стало відомо, що УГКЦ збудує у Франківську біля озера каплицю на 150 м² та дитячий майданчик.

Як кажуть в архієпархії, при парафії діятиме християнський садочок. Відповідно до задуму архітекторів, храм площею близько 150 м² опісля богослужінь трансформуватиметься в ігрову кімнату. Там батьки зможуть залишити своїх дітей з вихователями. Для активного дозвілля влітку передбачено облаштування дитячого майданчика навколо каплиці.

У неділю, 24 березня, поряд з новим будівельним парканом  містяни зібралися на «пікнік» за вільну від забудов відпочинкову зону на озері. Прийшло близько сотні франківців. Люди тримали в руках плакати «Озеро має дихати», «Івано-Церківськ», «Тут уже зайнято для відпочинку» та  вимагали, аби зеленій зоні дали спокій.

На брифінгу у понеділок, 25 березня, керівниця КП «Центр розвитку міста і рекреації» Руслана Василюк сказала, що, на її переконання, зелені зони навколо озера потрібно зберегти. Втім територія біля міського озера, де розпочалося будівництво церкви, знаходиться за межами землі, що перебуває у користуванні комунального підприємства. Тож вплинути на будівництво вона не може.

Читайте також: Франківська міськрада віддала землю біля озера УГКЦ ще у 2018 році

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.